Türksat3A Hakkında

mrb etuzuner arkadaşım.öncelikle anteninizin yön ayarını kontrol edin hafif kaymış olabilir.bunun için bi yön bulucu kullanmanız gerekir.ve daha sonra lnb polarizasyon ayarlarını yapın.normalde otomatik Şebeke tarattığınız zaman bu kanallar çıkar.fazla sorunlu tp leri yok

güncel frekans listesi için

FlySat Sat List

girmenizi öneririrm

Sn. H@san,

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Ancak cehaletimi maruz görünüz.

Biz Turksat 3A kanal listesine göre frekans giriyoruz veya taratıyoruz. Ancak receiver dan uydu seçiminde Turksat 1C mevcut. Benim kafam da burada karışıyor. Dediğim gibi kusuruma bakmayınız ama maalesef bilmiyorum.

Bizim apartmanda ortak anten mevcut. Bir de bahsettiğim 3 kanalın sadece benim televizyonda çıkmaması ayrıca benim canımı sıkıyor. Değerli üyelerimizin yorumları doğrultusunda hareket edeceğim ancak dediğim gibi anten sadece bizim olmadığı için müdahele etmek istemiyorum. Ki zaten sorun olsa onlarda da olurdu.

Eğer sakıncası yoksa bir fikir yürütebilir misiniz..?

Saygılarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim..

turksat1c ile 3A aynı yörüngede dolayısı ile 1c veya 3a farketmez 1c nin ismini 3a yapın

eğer canak ortak ise cihazınızda sorun vardır isterseniz uıygun yazılımı bulup bir yükleyin yada yükletin

mrb sayın etuzuner.sayın korkmaz designın dediği gibi 1c yada 3a farketmez.hangi marka reciver kullanıyorsunuz.yazılım yüklemek için marka model verirseniz yardımcı olmaya çalışırız.yazılım konusunu biraz açalım isterseniz.yazılım yükleye bilmeniz için öncelikle marka model ismi gerekli.zira o modele ait loader gerekiyor.artı yazılım yüklerken kilitlenmemesi için boot güncellemesi gerekiyor.bunlar tamamlanınca güncel yazılımı makinaya ata bilirsiniz.........yazılım yükleme konusunda yardımcı olmaya çalışırız teşekkür ederim.

Sn. H@San,

Receiver modeli Next&Nextstar YE-2000X CIS PLUS. 9 pin kablom da mevcut ancak ben daha önceleri başka şeyler için araştırmıştım. Hatta yapılabiliniyorsa diye bakınıp, birkaç kanal çözmek için şifre çözücü program aramıştım. İnternetteki sitelere girip gördüğüm kadarıyla, yanlış program atıldığı zaman receiver bozulabilir gibi ibareler görmüştüm ve açıkcası tırsmıştım.. Böyle birşey mümkün müdür acaba..?

Bu arada yardımlarınız ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Saygılar

evet yükle sırasında yanlış şey olursa programda yada yükleme yaparken elektrik giderse eprom mu eeprom mu bozuluyo

sayın etuzuner

cihazlarımız aynıymış , şuna emin olun ki piyasadaki en iyi cihazlardan birini kullanıyorsunuz. cihaza rs232 kablo yardımıyla pc den soft cam atarken enerji kesintisi olursa cihaz belleğinde kalıcı hasar oluşur. ben bugüne kadar sayısız kere yazılım, softcam attım ve hiç bir sorunla karşılaşmadım. kanal probleminize gelince cihazınızda farbika ayarlarına dönüp tekrar kurulm yapın. büyük ihtimal tüm kanalları bulacaktır.

mrb sayın etuzuner.evet yazılım atarken bi hata yapılırsa cihazınızda sorunla karşılaşa bilirsinz.öncelikle sayın volcanos un dediği gibi fabrika ayarlarına dönüp tekrar kurulum yapınız eğer fayda sağlamazsa yazılım atın........

mrb sayın etuzuner.sorununuzu çöze bildinizmi.şayet çözemediyseniz yazılım yüklemeye biraz değinmek istiyorum.....

sizin reciveriniz x serisi 2 mb 5518 çipli
x serisinin boot dosyası yoktur
öncelikle cihazınızın versiyonunu öğrenin menü cihaz bilgisi emu açıksa göremezsiniz emuyu kapatın.......emu yu kapatmak için kırmızı tuşa basıp 1234 yazın

cihazınızın yazılımı 217 yle başlayıp 613 serisine kadar eski yazılım yüklü ise
PCLİNK 2.0 loaderle yükleme yapılacak

614 serisi yazılım önceden yüklenmiş ise PCLİNK 2.2 loaderle yükleme yapılacak

notCLİNK 2.0 eski loader
PCLİNK 2.2 yeni loader

loader indireceksiniz.yeni yazılımıda indireceksiniz.yalnız yüklemeleri yaparken dikkat edin.elektrik kesilir yada yarıda bırakırsanız flashı yakabilirsiniz....saygılarımla......

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…