TB6600 yeni cnc preojesi

Yapamazsan eğer, benimde el yapımı tb6600 ile cnc routerım var. Sana mach 3 ün yedek ayarlarını gönderirim :d Step motor bağlantılarınıda resmini çekip yollarım.

Motor turning menüsünden daha insancıl değerler girdim biraz normale döndü mach3 ile feed rate i yükseltince normale yakın çalışıyor.

Dostum, yedek ayarlara hayır demem; eğer sağlıklı çalıştırabileceksem ama bu iş nasıl yapılır onu öğrenirsem en sağlıklısı o olur benim için.

Son düzenleme:
Motor bağlantıları ile geçmiş konuları araştır aynı motor ve aynı kart var bende seri bağlı olarak devreye alacağım Devreye alacağım diyorum çünki bitiremedim daha makineyi henüz.

Motor senin tabirinle cıslaması motor tuning ayarlarından bu konuda biraz ayrıntılı forumdaki örneklerden bulabilirsin.

Bugün 24v 14.5A güç kaynağını aldım, çısss sesleri kayboldu. Motor turning 400 step 150mm/dk.-hızlanma da 15mm. Bağlantıyı da seri yaptım ama yine paralele çevireceğim anlaşılan.

Motorlar daha yüksek hıza çıkabiliyor 250 mm/dakika (eskiden 150 den yukarısında sapıtıyordu). İşin garip tarafı motorlarda anlayamadığım bir durum var; motorlar vuruntulu çalışıyor. Bu vuruntunun sebebini bilen varmıdır acaba arkadaşlar, yine neyi yanlış yapıyorum

kokay gelsin oncelikle
vuruntudan kastin nedir aceba....

Motor dönerken vırrrr diye dönmüyor

Vııırd.rrrrrrt.rrrrrrd. gibi sanki bazı yerlerde zorlanıyor, sonra kurtulup tekrar dönüyor gibi. İyisimi bir video ekleyim ben.

Düzenleme:

2 dakikalık video 1 saatte eklendi puff :/ .. steps per ayarı 200 olarak da girdim ama sonuç aynı.

Son düzenleme:
Ben başka bir yerde başka bir dingillik yapıyorum ama, hadi hayırlısı

bence senin sürücünde bir hata var.
elinde başka bir sürücü yok mu ??
başka sürücüye takınca da aynı şekilde böyle mi yapıyor ?
ya da elinde başka motorla bu sürücüye bağla motorunda da sıkıntı olabilir.

ikisinden biri hatalı işte

Aynı sorunu birkeresinde lpt kablomun parazit alması ve topraklama kullanmamam dolayısıyla yaşadım. Topraklama ve kaliteli lpt kablo sonrasında düzelmişti.
Ve başka bir bilgisayarda topraklama yokken ve eski kablom varken sorunsuz çalışıyordu.
Karışık bir durumdu.

Step puls = 5
dir puls = 0

diğerleri için hangisine kaç yazılır neden yazılır ?
eğitim şart..
Vuruntu dediğiniz şey adım kaçırma .
Gelen komutların algılanamadığı , lüzumsuz komut geldiği , güç kaynağının yetmediği gibi bir çok sebebi olabilir.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…