TD200 Operatör Panel İletişim Problemi

Arkadaşlar elimde İtalyadan gelmiş olan bir makina üzerinden söktüğüm TD200 operatör panel var. S7200 PLC ile hiçbir şekilde iletişim kurmasını sağlayamadım. Gerek kendi yazmış olduğum program gerekse forum da yayımlanmış hazır programları yükleyip deniyorum fakat TD200 tuş takımından işlem yaptıramıyorum. Problemin neden kaynaklanabileceği konusunda fikri olan arkadaşların yardımını beliyorum. Alaka gösterecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
herhangi bir mesaj yazdırabiliyormusun ekranda?
sadece tuş takımında ise sorun belkide M hafızalarında bir atama hatası vardır. td-200 wizard ile programlarsan versiyon 2 tercih et ve f keyler ile M hafızalarının adreslerine dikkat et derim. kolay gelsin.

Değerli hocam ilginizden ötürü teşekkür ederim. Ekrada herhangi bir mesaj yazdıramıyorum ve bunun yanısıra TD-200 Wizard'ı kullanarak yaptığım dil değişikliğini dahi kabul etmiyor. Şu an menü dili İtalyanca ben İngilizce olarak değiştiriyorum fakat sonucu etkilemiyor.

TD 200 'u ProTool programi ile programlamayi dene...Ben profibus ucerinde s7400 serisi bir PLC de kullanmistim ve senelersir sorunsuz calisiyo... Ama ProTool kullandim...Kolay gelsin

TD 200 ile S7 200 arası haberleşme adresleri ve hızları uyumsuz olabilir. TD 200 configrasyon menüsünden adrr 2 baudrate i 9.2 yap aynı ayarları S7 port ayarlarında da uygula daha önceki makindeki ayarlar farklı olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,778
Kullanıcılar
450,863
Son üye
iboo06

Yeni konular

Geri