tda1562q 70W pcb@ares

chailuck

Üye
Arkadaşlar merhaba
Yeniyim aranızda öncelikle merhaba dıyroum tekrar.
üni öğrencisi olmak zor iş boyle işlerle eskıden daha cok ugrasırdım, ara tatılde gıtarım ıcın daha onceden kullandıgım ancak uzunca bır zamandı hıc kullanmadıgım 10" lik tüp kolon tabır edılen kolonlarımdan bırısının ıcıne evde besleme sorunu olmadan kullanabılecegım bır ampli. tasarladım. daha once yapmıstım ama bulamadım gıttım yenıden aldım :p
pcb cızdım bugun malzemlerı de almıstım zaten bu hafta ıkı fınalım var haftasonuna gıtarımla stress atmak ıstıyorum.
tamam hıkayeyı gecelım:p
entegre dedıgım gıbı daha onceden denedıgım ıcın guzel bır entegre ısınıyromu evet ısınıyor ama hepsı ısınıdıgı ıcın :p sorun yok sogutucu yuzeyınınde cok buyuk olmasına gerek yok hatta cpu fanlı bır sogutuc bıle olur.
guc kaynagı olarak daha once pcden aldıgım 12v kullanıyordum ama bu sefer ext. smps kullanıyroum o yonden bır sorunum olmayack entegre zaten basslarda bayılmasın dıye ıkı tane cap.le desteklı modıfıkasyondan gecırılmıs bır ıc. Gücüne gelınce 70W denır ama ben thd dusuk ısterım 45w-50w bıle yeter evde ama arabaya kullanırsanız %10 thd stndrt ıle 70w in uzerını ısıyla zorlarsınız.

11.JPG

bunu herkez yapamaz (pcb uygun değil) ayrıca tda1562Q'nun bacakları oraya oturmaz

Ekli dosyalar

• 11.JPG
    11.JPG
    69.8 KB · Görüntüleme: 109
bunu herkez yapamaz (pcb uygun değil) ayrıca tda1562Q'nun bacakları oraya oturmaz

=)
ne deyım?
aksama kadar smd malzemeyle calısınca cokda zor gelmıyor ;)
ama tabı olabılır herkez yapamaz buna katılıyorum ama tdanın bacakları oturuyor dahaonce yaptım bu yontemle ;)

kardeşim bu devrenin isis te çiziminide bulabilirmisiniz ??? tda entegreleri isis te yokta...

Forum istatistikleri

Konular
128,935
Kullanıcılar
451,112
Son üye
NecmettinOZKARAKAYA

Yeni konular

Geri