tek botunla start stop

casper_uc

Üye
arkadaslar bır butaon olucak ikitane role olucak 12v ıle calıscak ılk basınca rolenın bırı cekıcek bastın curece tekrar basınca ıkıncı role cekecek elımızı butondan cekınce herhangıbı bır desıklık olmucak acık yardım

Moderatör tarafında düzenlendi:
röle iki tane olacak derken en fazla iki röle kullanma şartımı var yoksa iki çıkış mı var internetten tek butonla start-stop devresine bak anladığım kadarıyla senin işini görecektir.kolay gelsin

arkadas tek butonla start sıtop benım ısımı goruyor ama kontaktor cok buyuk bana ufak oceklı 12v ufal rolelerle kurulcak bısey lazım onada acıkcas elektronık bılgım tetmıyor

devreye besleme gerilimi olarak 12 volt uygulayın ve rölenizin kontak sayısı yetmiyorsa paralel bir röle daha bağlayın sorununuzu halleder sanırım

arkadas tek butonla start sıtop benım ısımı goruyor ama kontaktor cok buyuk bana ufak oceklı 12v ufal rolelerle kurulcak bısey lazım onada acıkcas elektronık bılgım tetmıyor

kontaktörle ufak röle arasında ne fark var onu anlamadım.
aynı devere mantıgıyla ikiside yapılır. ben mi yanlış biliyorum. elektronik bilmeye ne gerek var ki?

tek butonla start stop ancak 3 röle veya kontaktörle yapılır

arkadaşlar darbe akım şalteriyle o iş yapılır kontaktöre gerek yok ancak yüksek güçlü devrelere kontaktör takabilirsiniz. yardıma ihtiyacınız varsa mail atabilirsiniz [email protected] 0539 349 6211 telefonla da yardımcı olabilirim.

Forum istatistikleri

Konular
129,007
Kullanıcılar
451,218
Son üye
emrah asrav

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri