Tek butonla zaman röleli 2 motor çalıştırma

UguRILIK

Üye
Arkadaşlar bir sorum var devre şemasını yapabilirseniz gönderirseniz sevinirim soru şöyle:

Başlatma butonuna basıldığında 1.motor hemen çalışacak 60 saniye sonra 2. motor çalışmaya başlayacaktır.2. motor 35 saniye çalıştıktan sonra 1. motorla birlikte duracaktır.1.motorun aşırı akım rölesi attığında tüm sistem 2.motorun aşırı akım rölesi attığında sadece 2. motor duracaktır.

Buna uygun kumanda ve güç devresi gerekiyor arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim :)

peki senkronizasyon olacakmı yani bu durum stop butonuna basana kadar devam edecek mi yoksa bir kere tekrar edip mühürlenecek mi ??

dediğin şekilde olacak devre şemasını hazırladım kardeşim yardımcı olabildiysem ne mutlu devre şeması aşağıdaki linkte

Akıl Yaşta Değil Baştadır....

pardon yanlış oldu ya o linkte değil bunda olacak sorry ilk defa ekliyorum resim

Akıl Yaşta Değil Baştadır....

çok teşekkür ediyorum çok işime yarayacak bu :)

hocam seklı uyguladınız mı calıstımı sistem ben cozemedım onun ıcın sordum

resim ekts programından kopyalanmış gibi duruyor. Ekts de simüle edip çalıştırmıştır, herhalde

ya ben bunu microwin de çizmiştim sonra onu ektsye cevirdim herkesin yararlanabilmesi için simülasyon programında denedim sağlam bir şekilde çalışıyor içiniz rahat olsun zaten denemeden böyle yanlış paylaşımlarda bulunmak istemem..

Akıl Yaşta Değil Baştadır...

Nihat arkadaşım eline sağlık güzel olmuş ama çizdiğin şekilde M1'in önündeki kontak T1 in kapalı kontağı olacak ancak öyle çalışır devre

Nihat Kardeş Resim görünmüyor bende bi başka url atarmısın Sana zahmet k.bkma. :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,822
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri