tek ve çift zamanlı

electrics

Üye
arkadaşlar bu çift terimli tek zamanlı tek terimli çift zamanlı nedir?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kardeş ekte bir dosya var.

Ekli dosyalar

• tarifeusul.rar
    8.8 KB · Görüntüleme: 102
ama bu sanayi aboneleri için değil mi ? ben daha kapsamlı bir döküman var mı bu konuda? mesela kamu kuruluşları evler vs için nasıl tarifeler ve hükümler var...

çok sığ bir yönetmelik olmuş, tedaşın abonelik sistemini daha iyi anlatan bir döküman rica ediyorum sizden...

___

şimdi bir kaç sorumu cevaplandırarak bu konuda yardimda bulunabilirsiniz, bu fonsuz fiyat tarifesi 2008 tedaş listesinden sorular size...http://www.enkoenerji.com.tr/tr/duyuru/files/ID=2.pdf
1- fonsuz tarife ne demek?
2- dağıtım şirketinden alan ile özel tedarikçiden alan ayrımı nedir?
3-emreamade kapasite nedir?
4-tedarikçisine direk hatla bağlı tüketici ve üreticiler için denildiğinde üretici ne demek?
5-Bu listede eğer tüketici tek veya çift terimli tarifede eğer gündüz gece ve puant dönemli sözleşme yapmamis ise ödeyeceği fiyat nerde yaziyor?
6-Demandmetre isteniyormus çift terimli sözleşme yapılan tüketicilerin saatlerinde, demandmetre burada ne işe yariyor? zaten tüketilen miktar aktif ve reaktif cezali calisilarak ödenmiyor mu ? burada demandmetreden kasit ölçme yapmayan ama sözleşme gücü aşıldığında cezali çalışmayı başlatan bir cihaz olmasın sakın nedir buradaki amaç?

Moderatör tarafında düzenlendi:
ne soruymuş ama:)

___

2- dağıtım şirketinden alan ile özel tedarikçiden alan ayrımı nedir?
Dağıtım şirketinden alan serbest tüketici olmayan abonelerdir. Yeni yasayla birlikte daıtım şirketleri elektrik satışı yapmıyor. Görevli perakende satış şirketlerinden enerji temin ediliyor. Özel tedarikçi ise serbest tüketici limitini geçen aboneler piyasada mevcut özel firmalardan elektrik satın alabiliyorlar.

3-emreamade kapasite nedir?
Normal şartlarda üretici ile tüketici arasında özel har var ise, tüketici elektriği dağıtım firmasından almayacaktır. Fakat herhangi bir arıza ve Bakım sırasında kullanılmak üzere dağıtım firmasından tüketiciye bir hat bağlı ve hazır bulunur.

4-tedarikçisine direk hatla bağlı tüketici ve üreticiler için denildiğinde üretici ne demek?
Dağıtım sistemini kullanmadan direk tüketicinin barasına elektrik veren üreticiler. Otoprodüktörler bu kapsamdadır.

5-Bu listede eğer tüketici tek veya çift terimli tarifede eğer gündüz gece ve puant dönemli sözleşme yapmamis ise ödeyeceği fiyat nerde yaziyor?
Eğer tüketici puantlı tarifeden kullanmıyorsa toplam tüketim üzerinden fiyatlandırılır.

6-Demandmetre isteniyormus çift terimli sözleşme yapılan tüketicilerin saatlerinde, demandmetre burada ne işe yariyor? zaten tüketilen miktar aktif ve reaktif cezali calisilarak ödenmiyor mu ? burada demandmetreden kasit ölçme yapmayan ama sözleşme gücü aşıldığında cezali çalışmayı başlatan bir cihaz olmasın sakın nedir buradaki amaç?
Çift terimli tarifede hem kullandığınız aktif enerji ve aşılırsa reaktif enerji üzerinden hem de aylık demantınız üzerinden faturalandırılırsınız. Demantmetre o ayki maksimum demantınızın tespiti için istenmektedir.
[/QUOTE]

Forum istatistikleri

Konular
128,911
Kullanıcılar
451,065
Son üye
ümit karasu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri