Elektrik tek terim ve çok terim seçimi

Onunla da onsuzda hesabını yapamadım :D mesela eylülün ptf ağırlıklı ortalamasını ve aritmetik ortalamasını alıyorum. Yekdem bedelinide epiaştan bakıyorum toplayıp kbk(1,0938) ile çarpıyorum virgülü virgülüne dikkat diyorum ama tam sonuca ulaşamıyorum. Tedarikçimizle sözleşmeye baktım komisyon oranını ekliyorum çıkmıyor zaten hesapta komisyonu eklemeden birim fiyat faturadakinden yüksek çıkıyor komisyonu çıkarıyorum yine çıkmıyor. Sebebi kbk oranı farklı olabilir mi ki sözleşmede bir bilgi göremedim onunla ilgili veya çift terimli diye bi tık daha mı artıyor ağustos temmuz haziran hepsine baktım bi türlü tam hesaplayamadım. Yardımcı olur musunuz? baktığım değerleri buradan bakıyorum https://seffaflik.epias.com.tr/transparency/uretim/yekdem/birim-maliyeti.xhtml
Fatura döneminizde yekdem bedeli kesin olmadığı için EPDK nın açıkladığı öngörülen yekdem bedeline göre hesaplama yapmışlardır. Kesinleşen bedellere göre bir sonraki ay mahsuplaşma yapmışlardır bu yüzden sizin hesap tutmuyordur. Demiştim ya fatura hesaplayabilmek için işi gücü bırakıp bu işle uğraşmak gerek. Hele birde kamuda falansanız işin içine fiyat farkı ödemeleri girer ki saçı başı yolarsınız.
Peş peşe iki ayın faturasını paylaşabilirseniz ne yaptıklarını çözmenizde yardımcı olmaya çalışırım.​
Bu arada ekleyeyim KBK oranınıda EPDK belirliyor.

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Fatura döneminizde yekdem bedeli kesin olmadığı için EPDK nın açıkladığı öngörülen yekdem bedeline göre hesaplama yapmışlardır. Kesinleşen bedellere göre bir sonraki ay mahsuplaşma yapmışlardır bu yüzden sizin hesap tutmuyordur. Demiştim ya fatura hesaplayabilmek için işi gücü bırakıp bu işle uğraşmak gerek. Hele birde kamuda falansanız işin içine fiyat farkı ödemeleri girer ki saçı başı yolarsınız.
Doğrusu bende uzun zamandır takip etmiyorum. Peş peşe iki ayın faturasını paylaşabilirseniz ne yaptıklarını çözmenizde yardımcı olmaya çalışırım.​
Bu arada ekleyeyim KBK oranınıda EPDK belirliyor.
çarpan 1575 ölçüm og den. Birde mahsuplaşma yapıyorlar ama bunu bize belgeli yada faturada tüketiciye bilgilendirme yapmaları gerekmez mi? Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• ağustos.PNG
    ağustos.PNG
    49.2 KB · Görüntüleme: 4
  • eylül.PNG
    eylül.PNG
    47.6 KB · Görüntüleme: 4
Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır.
Ödenecek toplam fatura tutarlarını da yazar mısınız? Birde tedarikçinizin size uyguladığı indirim oranı nedir?

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır.
Ödenecek toplam fatura tutarlarını da yazar mısınız? Birde tedarikçinizin size uyguladığı indirim oranı nedir?
Önceki mesajdaki ekleri revize ettim. sadece elimde sözleşme var orada indirim oranı yazılmamış komisyon oranı %4.5.

Önceki mesajdaki ekleri revize ettim. sadece elimde sözleşme var orada indirim oranı yazılmamış komisyon oranı %4.5.
Sabahtan beri uğraşıyorum yaklaşık değerlere ulaştım ama birebir değerlere ulaşamadım. Tedarikçinizden hesap yaparken ağırlıklı ortalama PTF yi mi aritmetik ortalama PTF yi kullandığını, bu %4.5 lik indirim oranını nereye uyguladığını öğrenmeniz lazım. İşin özeti nasıl bir formülasyonla hesaplama yapıyorlar onu öğrenmeniz lazım.​

Sabahtan beri uğraşıyorum yaklaşık değerlere ulaştım ama birebir değerlere ulaşamadım. Tedarikçinizden hesap yaparken ağırlıklı ortalama PTF yi mi aritmetik ortalama PTF yi kullandığını, bu %4.5 lik indirim oranını nereye uyguladığını öğrenmeniz lazım. İşin özeti nasıl bir formülasyonla hesaplama yapıyorlar onu öğrenmeniz lazım.​
teşekkürler. Ben onu öğreniyim bi o zaman.

DM başlatamıyorum sizlede kapalı herhalde açabilir misiniz bi?

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,915
Son üye
snapthreads

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri