telefon şarj

drydark

Üye
ben yaklaşık 2 aydır güneş paneli arıyorum amacım telefon şarj etmek telefon bataryası 3,7 volt benim alacağım panel ise 4,2 volt 200mA böyle işimi görür gibi geliyor ama şarj makinasının çıkşını ölçtüm 8 volt veriyor bilmiyorum panel şarj eder mi bunu merak ediyorum hem fiyatı da uygundu teşekkürler...

ufak bir devre kartı yapmalısın
8v girmeli
3.7v volt çıkmalı.

4,2 volt 200mA öğlen ekvatorda iken güneş panelinden alabileceğiniz değer desek yeridir, arya bir bulut girdiğinde 2.2 V 100 mA alırsanız şanslısınız, bu iş netteki abuk sabuk bir güneş paneli seri bir diyot ardına tel bataryaası ile iyi olmaz, aslında olmaz, güneş panelinden gelen 0-4.2 V aralığındaki gerilimi 4.20- 4.25 V a çıkaracak sabitleyecek bir devre ve telefon bataryasını sarz etmek içinde li-on li-po sarz devresi yapmak gerekir veya bir devre şeması vardı denediğim güneş panelinden gelen değişken gerilimi 1.2 v a sabitliyor bu devrenin çıkışını tek pille tel sarz eden çin malı bir alet vardı ona pil niyetine verip direk telefona bağlayarak telefonu sarz edebilirsiniz ama bunu yapana kadar güneş panelli tel sarz aletleri var hazır onuda alırsınız ama mesele hobi ise başlangıç olarak söylediğim şekilde yapmak kolay olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,017
Son üye
Ozerbil

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri