Telefon ile İnterneti kullanamama

Telefonu kullanırken interneti, interneti kullanırken telefonu kullanamıyorum arada spltter de mevcut.Telefonun fişini çektiğimde interneti normal hızında kullanabiliyorum.Telefonun fişini splttere taktığımda telefon çalsın yada çalmasın internet çok yavaşlıyor ve sürekli kopuyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Kullandığınız splitter hatları ayırıcılık görevini tam olarak yapamıyor görünüyor.Bu durum,tamamıyla bir iç bağlantı arızası yüzünden olabilir sanıyorum.Telefonun jak fişini taktığınızda,eğer splitter normal olarak çalışsaydı,ayrıca ADSL hattının bundan etkilenmemesi gerekiyordu diye düşünüyorum.Bir de spilitter,yalnızca bir tek telefonun hatta kullanımı içindir.Diğer paralel bağlı telefonlarınız varsa,onlarında da ADSL bağlantısından hışırtı sesi vererek etkilenmemesi için,ayrıca onlara da ayrı ayrı spilitter takılması da gereklidir.Hattınızı deneme amaçlı olarak, sağlam olduğunu bildiğiniz bir başka splitter ile bağlayarak bir kullanın.Düzelirse sorun sadece splitterde diyebilirsiniz.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
129,058
Kullanıcılar
451,330
Son üye
Ahmet.t.

Yeni konular

Geri