telefon kablosuna 220 volt enerji vermek

H@san

Üye
mrb arkadaşlar telefon kablosuna 220 volt enerji vermemiz durumunda.telekomun santralinde nasıl bi etki yaratır.........

Santrale kadar gidemeden en yaınlardaki telefonlar yanar.
Sigorta atar.
Sigorta atmazsa telefon kablosu yanar ve deveryi keser.
Telekom santralinin de bu tip durumlar için kendine has koruması vardır zaten.

DC ile çalışır santral zaten. DC-AC pek uyuşamaz.

ters akım koruması vardı herhalde santrallerin öle hatırlıyorum ( yokmuydu yoksa :-\ )

istanbulda iett otobusu yakanlardanmisiniz yoksa telekomami kiciginiz var acaba?

uzun zamandır merak ettiğim bir konu

Sanırım böyle bir ihtimali göz önüne alarak sistemi tasarlamışlardır, bu nedenle en kötü ihtimalle sizin hattınız zarar görebilir ama emin olun adresinizi biliyorlar, bilmeseler de kabloyu takip edip yine bulurlar.

gerilim düşümünden dolayı bişey olmaz kardeşim rahat ol ;D

sadece senin evine en yakın telefon direği veya yeraltı panosunda bulunan sizin komşularla birlikte aldığınız dağıtım kutusunu patlatır dahada ileriye gitmez tabi bu arada oraya ulaşınca bir kaç komşunun telefonunu da yakar.....
HEM ÜLKESİNİ VATANINI SEVEN KİŞİ BÖYLE BİR ŞEY YAPAMAZ BIRAK YAPMAYI DÜŞÜNEMEZ BİLE......

yok komşunun telefonunu neden yaksın.Dağıtım kutusunda herkesin kronesi ayrıdır.En fazla santralde,ilgili abone kartını yakar.Tabii santralin parafudurları çalışmazsa.Bir de o arada çalışan telefon görevlisi varsa,çarpılıp ölmesine yol açabilirsiniz.En önemli risk bu.şimdi benim de aklıma takıldı.Bir daha telekomcuları gördüğümde sorayım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…