tense röle ayarları

evliya

Üye
arkadaşlar sorun nedir fikirlerinizi bekliyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
1. Sayaç faz sırası ters. Derhal düzeltilmeli (Sayaçta flaş yapan simgelerden anlaşılır bu).

2. R ve S fazlarından kapasitif yazmakta.
3. T fazından indüktif yazmakta.

T fazına 1kVAr monofaze kondansatör gerekli.

1 - R ve S fazlarında biraz yüksek oranda harmoniğin var.
2 -T fazına monofaz 900var civarında kondansatör bağlamalısın.Hangi kademeye bağlayacaksan o kademedeki kondansatörü test ettir.
3 -S fazına bağlı kondansatör değerini düşür.R fazıda kapasitif görünüyor ama çok fazla değil.

Beyefendi ben videoyu izledim ama sorununuz nedir tam anlayamadım. Bir de sözlü olarak ifade ederseniz probleminizi yardımcı olmaya çalışırız.

Görünüşe göre sistem kapasitif
sistem hakkında biraz daha bilgiye ihtiyaç var
menüdeki güç akış grafiğindeki verileri yazarsanız sisteminizin durumuna göre bir değerlendirme yapabiliriz
ve cihazın ölçtüğü kademe güçlerinide yazın bir değerlendirelim

bir işletmede kompanze yokken normal fatura 1100 ytl geliyordu kompanze panosu takılınca 1900 ytl ye çıktı bunun kompanze ile ne gibi bir ilgisi olabilir

Forum istatistikleri

Konular
129,059
Kullanıcılar
451,331
Son üye
doby17

Yeni konular

Geri