Tia portal V13 Firmware 2.0 ve altında sorunlar

Herkese selamun aleyküm hayırlı işler..

Değerli ustalarım Bir kurumda plc kursuna gidiyorum gittiğim kursta kendi laptopum ile plc lere bağlanarak birşeyler yapmak istedim lakin kurstaki plc firmware si ile benim bilgisayardaki birbirini tutmadığı için bir türlü bağlanamadım...

Benim laptoptaki firmware 4.1 iken kurstaki plc lerin 2.0 hatta daha düşük olanları da mevcut diye biliyorum...

Tia portal V13 SP1 e ben daha düşük firmware leri nereden temin edebilir ve nasıl yükleyebilirim bu konuda yardımcı olabilmek gibi bir durumunuz olabilir mi acaba ?

Kurs 7 haftalık bir haftası bitti ve ben halen bir plc ye bile bağlanamadım ve istiyorum ki bu kurstan olabildiğince daha fazla faydalanabileyim Bir el atma şansınız olursa çok memnun olurum...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
projene plc eklerken daha düşük versiyon seçebilmen için bir bölüm var görmen gerekir.

Evet abim bu bölüm var ama o bölümde 4.1 versiyonları ile 3.0 versiyonu var aşağısı yok ve benim sıkıntım da düşük versiyonlara erişememem ;)

o zaman plc versiyonunu yükseltmek gerekiyor. veya sanırım v13 sp1 kullanıyorsun. bunu kaldırıp v13 kurman gerekli. seçeneklerin bu.

Evet değerli ustalarım sorun çözülmüş bulunmaktadır Allahım hepinizden razı olsun seviyorum sizleri...

Gelelim sorunumu nasıl çözdüğüme ;

Değerli ustalarım öncelikle yukarıda yanlış bir şey yazmışım V13 sp1 değin tia portalın V14 versiyonunda yaşamıştım...

V13 sp1 i ben kendi laptopumda çalıştıramamıştım kendi laptopum windows 10 olduğu için sıkıntı yaşamıştım çalışmamıştı...

win 7 ye döneyim dedim onu da başaramamıştım. Son olarak hadi dedim similasyonu geçtim win 10 ile tia portal v14 ile kurstaki plc ye de bağlanamamıştım...

Lakin bir videodan faydalandım gördüm ki adamlar tia portal v13 sp1 e update 9 eklentisini yüklediler mi olay çözülüyor

Update 9 u indirdim win 10 da işimi gördüm firmwareler de düzgünce çıktı sorun çözüldü

Hepinize teşekkür ederim...

Aynen kardesim update yapman lazim gunceleme yaparak sorun cozuluyor yeni gordumki nihayetinde zaten sorunu cozmussun

Varda baska problem elimizden geldigince yardimci olurum win10 da v13 calismiyor diye bikiyorum calsisada sacama sapan hatalar veeiyor bigin olsun

@ufuk6767 abim ben windows 10 a Tia portal v13 sp1 update 9 yükledim bir kaç tane uygulama yaptım ( similasyon ortamında ) hiç sorun olmadı ama ileride olabilir mi bişiy diyemeyeceğim...

@ufuk6767 abim ben windows 10 a Tia portal v13 sp1 update 9 yükledim bir kaç tane uygulama yaptım ( similasyon ortamında ) hiç sorun olmadı ama ileride olabilir mi bişiy diyemeyeceğim...
aynen kardesım bende win 10 yüklü idi fakat en basidinden pıd blogunu calıstaramdım ve bızım kurs gordugumuz arkadasta kesınlıkle win 7 demıstı

Forum istatistikleri

Konular
128,931
Kullanıcılar
451,107
Son üye
Xte13

Yeni konular

Geri