Tia v11 Runtime Problemi

zaferg35

Üye
mrb üstatlar
tia v11 de yeni proje oluşturup wincc RT professional seçtiğimde sadece 1 screen oluşturup (tag vb oluşturmadan ) compile ettiğimde aşağıdaki hataları veriyor neden kaynaklandığını çözemedim. yardımcı olursan sevinirim...

,The project with ID 11866113-1557 was successfully created.,0,0,5:13:25 PM
,Cannot link the configuration database to the Runtime project.,1,0,5:13:30 PM
,Compilation of the Runtime project failed. Cannot link database

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Wincc RT professional kullanmanız gerekmiyor ise birde diğer versiyonunu deneyin.Database ile (sql 2005) bağlantı sorunu var bende de aynı problem oluşuyordu.

SQL bağlantısını başka bir uygulama ile emule edebilirsiniz. Böylece backup-Recovery-Reporting olayları için direk çıkış alabilirsiniz. Tablo indisi, host/port bilgileri olduktan sonra sanırım 5 dakikakada yazılabilir.

konu çözüldü.
türkçe işletim sistemi ve dil ayarları türkçe olduğundan çalışmıyor.
dil ayarlarını ingilizce seçince çaşlıtı

Aynı sorun bende var dil ayarlarını değiştirdim fakat düzelmedi Wicc Pro V11 Sp2 kullanıyorum kaldırıp tekrar kurdum fakat düzelmedi yardım edebilecek biri varmı ?

Aynı sorun bende var arkadaslar Wicc Pro V11 Sp2 kullanıyorum dil ayarlarını değiştirdim . im dosyasini sildim. kullanici ayarlarini yaptim hala duzelmedi acaba yardimci olabilecek varmi ?

Arkadaslar bu sorunun çözümü
Veri tabanının isimlendirilmesi için bilgisayarınızın “NETBIOS” ismi kullanılıyor ve bunda "- veya ( )bosluk" var ise buda veri tabanına baglanmasını engelliyor ismi degiştirim programı repair ederseniz bu sorun ortadan kalkıyor degisip degişmedigini
Denetim Masası\Yönetimsel Araçlar>Bilgisayar yönetimi yerel kullanıcılar ve gruplardan grupların içinde bulabilirsiniz
SQLServer2005MSSQLUser$CIHANPC$WINCC seklinde ayarladım ben

Merhabalar ,
Database hatasını çözebilen var mı ?
Yukarıda yapılanların hepsini bende yaptım . Ama hala aynı hatayı verıyor , Yapabilen varsa yardımlarını bekliyoruz .
Tesekkurler...

Forum istatistikleri

Konular
128,907
Kullanıcılar
451,059
Son üye
landonor
Geri