tr verimliliği

ktky

Üye
selam arkadaşlar
benim sorum bir işletmedeki 630 kVA lık bir tr nin yüzde kaçından faydalandığımızı yada % kaçının kayıp (kullanamadığımızı) nasıl bulabiliriz
tşk

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
selam arkadaşlar
benim sorum bir işletmedeki 630 kVA lık bir tr nin yüzde kaçından faydalandığımızı yada % kaçının kayıp (kullanamadığımızı) nasıl bulabiliriz
tşk

Üretici firmalar bu değerleri kataloglarında verirler.Kayıplar trafo tipine ,modeline göre değişkenlik arz eder.

selam arkadaşlar
tşk
Hareketli parça olmadığı için elektromanyetik indüksiyon prensibine göre çalışan birçok elektrik makinasına oranla verimleri yüksektir...
Trafoların verimliliği daha çok görünür güçlerine göre tanımlanır...
Trafo gücü arttıkça verimi artar..
50kVA lık bir trafonun yaklaşık verimi %96-96,5 gibi iken 630 kVA lık bir trafonun verimi %98-98,5 arası değişir...

Forum istatistikleri

Konular
129,408
Kullanıcılar
451,934
Son üye
simza35

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri