Trafo & röle test cihazları

TESLA_06

Üye
Trafoların ;

kayıp tanjantı (kapasite,kayıp güç)
ikaz akımı
sargı direnci
çevirme oranı

ve

sekonder koruma röle testi için testci arkadaşların önereceği cihazlar (marka,model) nelerdir? şimdiden teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sargı direnci raytech power factor ve ikaz akımı için doble çevirme oranı raytech alabilirsin

kayıp tanjatı (%pf) ölçümü için şu anda dünyada en çok tercih edilen ve bu teste adını veren dable firmasının m2h-d veya yeni piyasaya sürdüğü mhm cihazlarını tavsiye ederim

ayrıca bu cihaz ikaz akımında ölçmeye yarıyordur.

ayrıca dc direnç ve sarım oranları için ise raytek firmasının piyasaya sürdüğü özellikle sarım oranı testi için 3 faz ölçümü aynı anda yapan cihazları öneririm

sevgili tesla omicron test seti test adına yapmadığı iş yok. Ben pirimer testçiyim Yaptığı testi söleyeyyim
1:Çevirme oranı aynı zamnada ikaz akımı testi(aynı testle)
2:AC izolasyon %PF Çok seçenekli
3:Trafolarda Otomatik kademelerde Kadme kontağının durumu,Kademe direncinin durumu,Kademenin Harekinde aldığı yol,...
4:pirimer-sekonder sargı direnci
5:Enteferanstan hiç etkilenmez:)
6:trafolarda B fazındaki sıcaklık akım trafosu testi, Her tür akım trafosu akım tarfosu testi
7:Her tür gerilim tarfosu testi
8: Akım ve gerilim trafolarında:
Dönüştürme oranı
Sargı direnci
İzolasyon
doyum testleri yapılır
9:Trafonun sargısındaki nem miktarı
10: Kısadevre empedans testi
11:Generatör empedans ve izolasyon testi
Arkadaşım Şu seti alıcan
CPC100--CPTD_1--2000A AKIM KAYNAĞI---FRA---DİRENA---CMC256-CPU---calibratör
Yaklaşık fiyatı 600,000TL
Pirimer ve sekondere ait yapayacağın hiç bir test yoktur. Bu testlerin bir çoğuda frekans testi. Şuanda dünya izolasyon testinde yüksek gerlim yerine çok düşük frekansla teste gidiyor. Doğruluk oranımı %100 Sadece %100 doğruluk oranı için doğru yoruma ihtiyaç var. OMICRON'da onu sana verdiği ücretsiz seminerle sağlıyor.
Saygılar...

bir sürü testi aynı aletin yapması tabiki güzel bir şey. hem yer kaplamaz hem pratiktir. fakat cihaz arızalanırsa hiç bir testi yapamazsın. bunu da gözardı etme derim

sevgili emir her testin kendine ait kartı var. Bütün testleri yapıyor ama Ac izolasyonda ayrı bir test çantası (CPTD1) arıza sadec bir testi etkiliyor. bütünü ile cihazı susturmuyor 7 senedir kullanıyorum sadece frekans kartı arızalandı. Oda ben testleri küçük akım veya gerilimle aynızamanda frekansları da çok küçük seçerek arızanın noktasal bulamada kullanıyorum. Bu tarfo arızalı demiyorum. Bu tarfonun sekonder bağlantı flexinde kavrulma var (anatankın içindeki flex) veya çevirme oranında primer sargının %40 arızalı gibi v.s.
Frekans kartı arızası İsatanbulda Marke elektronik merkezi omıcronun oraya gönderiyorsun Marke Elektronik arızasını yapıyorlar ve veriyorlar.

Merhaba pek çok arkadaş öneride bulunmuş. bende primer ve sekonder testlerle ıuğraşıyorum. Kesinlikle omiron derim. Pek çok işini çok kolayca haledebilirsin.Ayrıca omicron marka test cihazları yazılım konusunda gerçekten çok güçlü ve kullanıcı dostu. Kullanım açısından da m2h modeli yada diğr test cihazları ile karşılaştırınca çok kolay bir cihaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,828
Kullanıcılar
450,920
Son üye
cihan.demir

Yeni konular

Geri