Tristörlü Kompanzasyon

genç arkadaş sağol ama bunun röleye giden kılımensleri neresinde nötür bağlama şemada göremedim yardım ederseniz teşekkürler

Devre şemasında nötr görünmüyorsa, nört bağlanmıyordur. Eğer ki tristörlerin tetiklenmesini soruyorsanız, röle irişine +/- verildiği anda, tristörler çıkış verecektir.

i41w93.png

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
eksi girişine nötür bağlanacak artı girişide röleye bağlanacak röle tristöre akım gönderdiyi zaman tetikleme olacak yani kontaktör gibi

eksi girişine nötür bağlanacak artı girişide röleye bağlanacak röle tristöre akım gönderdiyi zaman tetikleme olacak yani kontaktör gibi

Bakın, nötüre kafayı takmış durumdasınız. Ben +/- diyorum. Siz "eksi girişine nötür bağlanacak " diyorsunuz. Aynı zeminde buluşamıyoruz. Başka kaynaklardan da bu konyu biraz araştırın. Kavramlar karışıyor çünkü...

herhalde ben anlatmak istediyimi anlatamadım tristörlerde anahtarlama nasıl oluyor hangi klimenslere bağlanır röleye giden hangi kılimens aynı kontaktör görevimi alır teşekkür ederim cevapların için

Son düzenleme:
genç arkadaş yeterince açıklamış, ilaveten

hızlı kapasite süren modüllerin tetikleme girişlerine 24V ac veya dc girmeniz yeter bir çoğunda içinde köprü diot var zaten böyle olması lazım, role bağlantı tarafı böyle geriye kalan kapasiteyi hızlı devreye alma işlemini tristör kontrol kartı yapıyor o bizi bağlamıyor biz tetik girişine 24V verdiğimizde kafi,

yani panonuza 24V bir güç kaynağı olması lazım hız probleminiz yok ise klasik rolenin çıkışlarını kullanabilirsiniz
eğer hız sorununuz var ise gruparge SVC12C/fast modelinin sisteme cevabı 20mS yani değişim üzerine gerekli kademelerin devreye alınmasının tetiği 20ms içinde verilir bilginiz olsun

Forum istatistikleri

Konular
129,165
Kullanıcılar
451,516
Son üye
SERDAR ASLAN

Yeni konular

Geri