TV Sistemi Her Odaya

Dedejayjay

Üye
Arkadaşlar,

Otellerde her odada televizyonu izleyebiliyorsunuz (digiturk, uydu sistemi vs. dahil), hemde televizyonun kumandasıyla kanalları değiştiryorsunuz.

Bu sistemi evde nasıl kurabiliriz (digiturk veya uydu). Her odaya TV hattı cektim ve bir noktada topladım. gerisi nasıl olacak.

Acil yardım etmenizi rica ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kimse bilmiyormu bu konuyu forumda.. yardım arkadaslar bakıp geçmeyin..!

güzel soru sormussun aslında öğrensek bizde kendi evimizde yaparız...

bende bilmiyorum kahretsin aklıma gelmedi hiç gelseydi araştırırdım. üzgünüm

Otellerde kullanılan sistem "headend" sistemi...
Bu şekilde araştırırsanız detaylı bilginiz olur...

Ancak ev için çok pahalı ve gereksiz. Evde Kabloları topladığınız yere santral koyarsınız. Her odaya da receiver... Daha basit ve ucuz olur..

Ev için santral yerine, ihtiyaca göre 4 lü veya 8 li LNB daha da mantıkl olur...

arkadaşlar,
ben otelde çalışıyorum ve bahsedilen sistemleri yıllardır kuruyorum.otellerde merkezi bir santral olur.televizyonda görmek istediğiniz her kanal için 1 adet receiver+1 adet modülatör kullanmak gerekir.yani ben şu an 70 kanal veriyorum ve 70 adet receiver+70 adet modülatör kullanıyorum.kanallar RF üzerinden yapıldığı için televizyondan kanal değiştirmek sureti ile izlenebiliyor.fakat böyle bir sistem evler için hem çok yer kaplar hem de pahalı olur.işletme masrafları da var tabiki.(elektrik tüketimi,Bakım,arıza v.s.)
bunun yerine mardahan arkadaşımında dediği gibi 4 veya 8 çıkışlı LNB kullanmak daha mantıklı olur.LNB'lerin her çıkışından 1 receivere kablo götürerek her odada bağımsız olarak tv izleyebilirsin.ben kendi evimde böyle bir sistem kurdum.

bende merkezi sistem çok kurdum RF sistem için her kanala özel receiver gerekiyor merkezi sistem içinse çoğullayıcılar var ve her televizyon için ayrı receiver gerekli yani düşünüz merkezi sistem + receiver ama bunların LNB leri 4 çıkışlı 2 H V yükse 2HV alçak frekans için.. siz 4 veya 8 çıkışlı bir LNB alıp her televizyon içinse 1 receiver alırsanız diğer sistemlere göre daha ucuz olur ev için... kolay gelsin

Arkadaşlar, kanal derken "uydu" demek istiyorsunuz herhalde...
ev için oda sayısı kadar çıkışı olan basit bir dağıtıcı yeterli.

ya lnb kullanırsınız yada multiswitch ile rahatlıkla yapabilirsiniz ancak multiswitch pahalı olabilir

Forum istatistikleri

Konular
129,202
Kullanıcılar
451,566
Son üye
adak3475

Yeni konular

Geri