Ufak bir devre yardımına ihtiyacım var?

mef3000 kardeşim maalesef olamdı senin verdiğinde starta bastıktan sonra iki motorda birlikte çalışıyor.

Benim istediğim starta basıp bıraktığımda 1, motor 5sn çalışacak . 5sn sonunda duracak ve 2, mtoor ototmatik devreye girecek.ve ben tekrar starta basana kadar 2, motor çalışmaya devam edecek. Ben starta 2, defa basıp bıraktığımda işlem tekrar baştan başlayacak yani 2, motor duracak ve 1, motor 5sn çalışacak sonra duracak ve 2, moıtor tekrar devreye girecek. Ben starta her basıp bıraktığımda işlem kendni tekrarlayıp duracak.

Aslında basit zaman rölesi kontaktör ile yapsam basit ama PLC ye yeni başladığımız için PLC ortamında zor

hem simulatorde hem plc ye atıp denedim program çalışıyor.(x0:start,Y0:1.motor,Y1:2. motor).sadece süreyi 5 sn yapmadım .kontrolü kolay olsun diye 15 sn yaptım

hem simulatorde hem plc ye atıp denedim program çalışıyor.(x0:start,Y0:1.motor,Y1:2. motor).sadece süreyi 5 sn yapmadım .kontrolü kolay olsun diye 15 sn yaptım

Tekrar kontrol edeyim o zaman ben gözden kaçırdım demekki

cedric1990 arkadaşım seninkinee bakıyorum şimdi. Teşekkür ederim yardımlarınız için arkadaşlar.

mef3000 kardeşim simülasyonda programını denedim ama maalesef m2 nin aktio olduğunu göremedim. y1 set aktif oluyor ama M1 olmuyor?? m2 nin aktif olması gerekmiyormu?? plc üzerindeki ilk de,nemem bu oluyor o nedenle eksiğim olabilir kusura bakma kardeşim artık

Son düzenleme:
gormemızın sebebı x0 basar basmaz y1 nın restlenıp acık kontaga dusmesı o yuzden goremesınız

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…