UPS de kullanılan 12 V 7 Ah. AKÜ

iz_ay

Üye
Arkadaşlar UPS de kullanılan 12V. 7 Ah. Akü şarj devresi lazım. Ben bu aküyü başka bir amaç için kullanıyorum ama şarj etmem gerektiğinde elimdeki mevcut 12V. 1Ah. lik güç kaynaklarını kullanamıyorum.Bu konuda mevcut akü şarj devresi gönderebilirmisiniz.Şimdiden teşekkürler.

SANIRIM BU KONUDA BİLGİ BULAMIYCAM GİBİ GÖZÜKÜYOR.

merhaba kusura bakma yardım için geö kalmamışımdır umarım,aküyü şarj etmek için elindeki 1Ah lik şarj devresi oldukca ideal hatta fazla dıye bilirim cünkü aküleri şarj ederken özellikle kuru tip ups akulerınde bu 2*2 eşittir 4 olduğu gibi bir kural şarj etmek istediğin X Ah değerindeki bir aküye o Ah değerinin 1/10 yanı onda bir oranında şarj akımı uygulamak zorundasındasın fazlasını uygularasan kısa bır zaman sonra aku şişmeye ve şarj tutmamaya başlar inşallah yardımcı olabilmişimdir saygılarımla..

merhaba kusura bakma yardım için geö kalmamışımdır umarım,aküyü şarj etmek için elindeki 1Ah lik şarj devresi oldukca ideal hatta fazla dıye bilirim cünkü aküleri şarj ederken özellikle kuru tip ups akulerınde bu 2*2 eşittir 4 olduğu gibi bir kural şarj etmek istediğin X Ah değerindeki bir aküye o Ah değerinin 1/10 yanı onda bir oranında şarj akımı uygulamak zorundasındasın fazlasını uygularasan kısa bır zaman sonra aku şişmeye ve şarj tutmamaya başlar inşallah yardımcı olabilmişimdir saygılarımla..

Böyle bir şey her zaman olacak diye bir kural yoktur. %10-20 arasında bir akımla şarj yapılabilir

Sevgili Özdemir Akkaya ve Tossun 2008 öncelikle saygılar benden sizlere.Gerçekten mükemmel aydınlattınız. O halde bendeki şarj cihazını rahatlıkla kullanabilirim.Çalışmalarınızda başarılar.

Forum istatistikleri

Konular
129,081
Kullanıcılar
451,374
Son üye
khgh

Yeni konular

Geri