Ups sistemi hk

dericeket

Üye
Merhaba. bir depomuz var. yan yana 2 ayrı çalışma odası ve 2 adet sistem dolabı bulunuyor. içersinde sadece network siwitchleri mevcut
6kw lık bir online ups elimizde mevcut.
elektirik kesintilerinde devreye girmsi için bir proje arıyorum.
Gereken malzeme listesi nelerdir.
örneğin 200 mt kablo kablonun türü
boş sigorta kutusu
dubel matkap
odalara çekilen kablonun nasıl sigortaya işşleneceği girileceği.
sigorta kaç adet olacağı. sigorta değerleri gibi.

çalışan birde jenerator var. ups olmadığı içi herşey kapandıktan 10 saniye sonra devreye giriyor. bu yüzden ups tesisatı kurulumu yapmak düşüncesindeyim. sipariş edeceğim malzeme ve projenin nasıl olması gerektiği konusunda bilgi arıyorum.
ups devreleri diye biraz araştırma yaptım ama hep upsin içindeki devrenin nasıl olduğu ile ilgili bilgiler var. altyapı tesisatı projesi bulamadım.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba. bir depomuz var. yan yana 2 ayrı çalışma odası ve 2 adet sistem dolabı bulunuyor. içersinde sadece network siwitchleri mevcut
6kw lık bir online ups elimizde mevcut.
elektirik kesintilerinde devreye girmsi için bir proje arıyorum.
Gereken malzeme listesi nelerdir.
örneğin 200 mt kablo kablonun türü
boş sigorta kutusu
dubel matkap
odalara çekilen kablonun nasıl sigortaya işşleneceği girileceği.
sigorta kaç adet olacağı. sigorta değerleri gibi.

çalışan birde jenerator var. ups olmadığı içi herşey kapandıktan 10 saniye sonra devreye giriyor. bu yüzden ups tesisatı kurulumu yapmak düşüncesindeyim. sipariş edeceğim malzeme ve projenin nasıl olması gerektiği konusunda bilgi arıyorum.
ups devreleri diye biraz araştırma yaptım ama hep upsin içindeki devrenin nasıl olduğu ile ilgili bilgiler var. altyapı tesisatı projesi bulamadım.

Merhaba bunların belirlenebilmesi için sistemin nereye kurulacağı panosunun nereye yapılacağı, kaç oda olduğu , kaç elektronik cihaz çalıştığı, cihazların yerleri cihazların güçleri kaç watt olduğu, yapılacak olan sisteme uzaklıkları ,yapılacak olan tesisatın nereden geçeceği, ups in kaç fazlı olduğu , hepsinin yerinde hesaplanması ve ona göre gerekli malzemelerin çıkartılması gerek biz buradan söylemeyle olmaz. bunun için bir elektrikçiye, işten anlayan birine yaptırırsanız daha uygun olacaktır. biz buradan sadece kesinleşmiş olan bilgilerden yola çıkarak birşeyler söyleyebiliriz örneğin 6 KW demişsiniz tek faz ise 6000W /230 V dan ana sigorta 32 amper veya 40 amper diye bilgi verebiliriz. ama daha sağlıklı bir sistem için yerinde görülmesi gerek.

Forum istatistikleri

Konular
129,101
Kullanıcılar
451,416
Son üye
avsukrugocer

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri