ups sorun yaratıyor

ETUNA

Üye
arkadaşlar bir işyerinin kompanzasyonunu yapmam lazım.sürekli kapasitif yazıyor.sisteme bağlı ups yapıyor bunu.nasıl bir yol izlersem bu sorunu halledebilirim.bana yardımcı olursanız cok sevinirim...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sayın ETUNA arkadaşım ups güç kaynakları kompanzasyonda kapastif artmasına ve harmonik oluşumuna sebep olur senin sorunun kapastif ise bunu şönt reaktörü ile halledebilirsin.

filtreli kompanzasyon yapman gerekiyor... bu da reaktör ile oluyor tabiki. aktif filtre uygulaması da düşünülebilir ama çok maliyetli olacaktır...

en ucuz yöntem UPS hattına gücü yetecek kadar balanst bağlamanız

arkadaslar cevaplarınız için tesekkürler.burayla ilgili sorunu hala tam olarak çöezemedim.şönt reaktörün maliyet tarafı yüzünden çözüm yolu olarak kullanamıyorum.sürekli kontrole gitmek zorunda kalıyorum.yaptım müdahalelerde sorun kapasitif kısmında çözülsede bu sefer reaktif yazmaya baslıyor.şimdi 1-2 gün yüklerin sabah ve aksam ne tepkiler verdiğini sabah ve aksam nasıl davrandını analiz edicem.

arkadasım sorunun bıraz cozulmsı zor ama ımkansız degıl bu tur proplemler ıcın CIRCUTOR un ECK tıpı kucuk guclu panolarını kullanmanı tavsıye edeerım

Forum istatistikleri

Konular
129,465
Kullanıcılar
452,028
Son üye
ahmet ural

Yeni konular

Geri