Ups sorunumu çözer mi?

toprak notr faz toprak arasınıda ölç sıfırlama denen saçma işlem varsa elektrikçi çağır topraklama olan prizin buatından çeksin ...
Kapıcıyla konuştum apartmanda gerçek bir toprak hattı yokmuş dediğine göre 2m levhaya tel sarıp çakmışlar ama nereye bağladığını nasıl kullanıldığını anlatamadı. Dairedeki prizlerin hepsine baktım hiçbirinde sarı toprak kablosu yok hepsi sıfırlama yapılmış. Bir elektrikçiyle konuşup dediğinizi yapmasını isterim. Bu arada buat nedir bilmiyorum :)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kapıcıyla konuştum apartmanda gerçek bir toprak hattı yokmuş dediğine göre 2m levhaya tel sarıp çakmışlar ama nereye bağladığını nasıl kullanıldığını anlatamadı. Dairedeki prizlerin hepsine baktım hiçbirinde sarı toprak kablosu yok hepsi sıfırlama yapılmış. Bir elektrikçiyle konuşup dediğinizi yapmasını isterim. Bu arada buat nedir bilmiyorum :)
buat priz,anahtar gibi bağlantı noktalarından önce kabloları dağıtım noktası elektrikçi gelicekse onun sorunu.

buat priz,anahtar gibi bağlantı noktalarından önce kabloları dağıtım noktası elektrikçi gelicekse onun sorunu.
Peki bu problem topraklama yapılınca düzelecek mi çünkü şöyle bir durum var. Bilgisayar 6 aydır böyle ben buraya taşınalı ve bilgisayarı alalı 2 yıl oldu son 6 aydır böyle bir problemim var bilgisayarla. 6 ay önce kullanırken de topraklama yoktu ama donmuyordu. Daireme sadece birkaç priz çekildi ve apartmanın ana hattındaki kablolar yenilenip çelik kafese alındı. Problemde böyle başladı

elektrikçi prize gelen gerilimi ölçünce ortaya çıkar sorun sıfırlamayı iptal edebilir...

elektrikçi prize gelen gerilimi ölçünce ortaya çıkar sorun sıfırlamayı iptal edebilir...
Peki elektrikçi bu tarz ölçümler için ücret ister mi? Ve diyelim ki voltajda gerilimde bir dengesizlik var yapacağı işlem nedir maliyeti ortalama ne olur? Yanlış anlamayın paragöz olduğumdan sormuyorum eğer bir ups parası edecekse direk ups alırım ölçümler dengesiz çıkarsa.

Peki elektrikçi bu tarz ölçümler için ücret ister mi? Ve diyelim ki voltajda gerilimde bir dengesizlik var yapacağı işlem nedir maliyeti ortalama ne olur? Yanlış anlamayın paragöz olduğumdan sormuyorum eğer bir ups parası edecekse direk ups alırım ölçümler dengesiz çıkarsa.
50 filan ister belki ups 260 ve üzeri olabilir.

Ölçüm yaptırdım ama değerlerde bir sıkıntı olmadığını 225v olduğunu ve bunun normal olduğunu söylediler. Açıkçası ne yapmalıyım bilmiyorum.

Ups de satın aldım. Sonuç değişmedi farklı 2 apartmanda daha denedim oralarda problem olmadı. Yardım edebilecek yok mu?

Pcnizin power kablosu ile mi deniyorsunuz yoksa gittiğiniz apartmanlardaki power kablosuyla mı deniyorsunuz? Geçende eski psumun power kablosunu kesmiştim içinden oyuncak arabalardaki kablodan daha ince kablo çıkmıştı. Belki bi çözüm olur bilmiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,876
Kullanıcılar
451,000
Son üye
emrezorlu

Yeni konular

Geri