USB kontrol kartları ve dizüstü bilgisayarlar

X ekseninin cipini de taktim. Calisti. Su an Z ve X calisiyor. Y ve C calismiyor. Onlarin da cipini degistirince olacak gibi.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Bu iş size elektronikte baya tecrübe kazandırdı. Demekki karttaki kısa devre çiplere zarar vermiş. Muhtemelen diğer çipleri de değiştirince diğer eksenlerde çalışacak. Kolay gelsin

Bu iş size elektronikte baya tecrübe kazandırdı. Demekki karttaki kısa devre çiplere zarar vermiş. Muhtemelen diğer çipleri de değiştirince diğer eksenlerde çalışacak. Kolay gelsin
Sanırım ilk arızanın nedenini hatırlıyorum. Spindle fişini kendi soketine değil de dalgınlıkla Z eksenine takmıştım. Z eksenine hareket verince spindle'ın saçmaladığını gördüm. Soketleri değiştirip makineyi çalıştırdım. Hiç bir sorun yoktu. Ondan sonra epeyce bir süre makineyi açmamıştım. Demek ki o hatadan sonra 1 kere düzgün çalıştı ama çip zarar gördü. Diye yorumluyorum. Başka bir şey aklıma gelmiyor.

Bu arada, karta TB6560 yerine 6600 takarsak ne olur? : )

6560 3 amper, 6600 5amper bence daha iyi olur.

Bence de iyi olur. 4 eksenli 6560 ve 4 eksenli 6600 fotoğraflarını inceleyince birebir aynı bunlar. Sadece entegre farklı. Takınca çalışması lazım diye düşünüyorum.

Kesinlikle çalışır üstelik 5A oldugu için, siz daha az amper cekecekseniz daha az ısınacak gibi artıları var.

kart çalışmadımı, iki eksen çalışmıyordu. kalan son iki entegreyi değiştirdiniz mi

Son düzenleme:
besleme voltajları farklı gözüküyor tb6600 min 8 volt istiyor, 6560 4.5 -5.5 arasında çalışıyor. Karta 12 Volt gelip kartın üstünde 7805 ile 5V. a düşüyordu yanılmıyorsam. Bu kartın çalışma voltajına bakmak lazım birde. Ben kartları bi inceleyeyim. Kullanmadığım için yanlış yönlendirip kaç yaparken göz çıkarmayalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…