Uzaktan kumandalı Arabam Arıza Yaptı

Odanızda bulunan bir verici ( wireless , bluetooth yada video gönderici yada alt üst katınızda bulunan bir yayın cihazı ile frekansları karışıyor olabilir.

Slm arkadaşlar bende bi araba aldım uzaktan kumandalı ama araça biraz takviye yaptım bi yanlış kablo bağlantısından dolayı duman çıktı hemen müdahale ettim ama geç kaldım şimdi ise kumanda arabayı çalıştırmıyor ama motorlar sağlam ön ve arka ikisi de sağlam ama kumanda çalıştırmıyor neden olabilir ve tamiri Nasıl olur yardımcı olursanız sevinirim

kartın resmini eklermisiniz ayrıca hangi kablolardı işaretlerseniz iyi olur. Transistor yada entegre varsa yanmış olabilir.

image.jpeg

Kabloyu bilmiyorum ama motor kabloları hep çalışıyor sıkıntı yok ama arabayı ve kumandayı açtığımda on konumundayken çalışmıyor pil durumları da iyi ama çalıştırmıyor kumanda

Cihazı açtığınızda kart üzerinde ısınan parça var mı?

Karttan duman çıktığına göre parçalardan biri yanmıştır. Mümkünse mercek yada kuvvetli ışıkta siyah yarıiletken parçaların yüzylerine bakın yanmış olan da kendini belli eder. Şişmiş olur deforme olmuş yada ismi okunmaz.

Bu şekilde parçayı bulabilecekmisiniz bir bakın. Resimden anlaşılmıyor.

Evet buldum peki ne yapmam gerekir tamirini ben yada elektronik ci yapabilir mi resmi bi daha yolluyorum yanan yerin siyah olduğu için pek anlaşılmıyor

image.jpeg
Büyük siyah yerin hemen arkasında ki siyah yer

elektronikçinin bakması gerekli. Parçanın üzerindeki numara ve isimler önemli. Okunup aynısı ile lehimlenip değiştirilecek

siz yapabilir misiniz sorusu eliniz yatkınsa evet ama parçalar smd olduğu için lehimlemesi zordur bir bilenin yapmasında fayda var.

Abicim yardımınız için çok teşekkür ederim eyvallah bi elektronik çiyle konuşayım Yapar inşallah he üstündeki yazı da okunmuyor ama benzerleriyle aynısı değilmidir

Forum istatistikleri

Konular
128,838
Kullanıcılar
450,934
Son üye
altandomx

Yeni konular

Geri