V CARVE PRO. Sorusu

Kazım abi kusura bakma ancabi rahatsız ediyorum seni ama bir sorum daha olacak. vcarve de aynalama yapabiliyormuyuz. maketin diğer yüzeyini aynı şekilde yapacam. ama dış taraflara desen yaptığım için sağ tarafın birde karşılığı olarak sol tarafını yapmam gerekecek. yardımcı olabilirsen çok memnun olurum.

abi ben bir kutu uc kira kira ogrendim ama bir turlu resim isleme isini yapamadim

Eyüphan kusura bakma senin vcarve programını yoğun işlerim nedeni ile gönderememiştim. Biraz önce eposta adresine gönderdim. Güle güle kullanman dileği ile. Kazım abi sanada bir sorum daha olacak 18mm mdf kesecem. Bunu tek dalmada 6mm çapında bir uçla delmek istiyorum. Frezem devir ayarlı makita. Freze hızı ve uç seçimim ne olmalı. Birde x ve y hızlarım önemli tabiki.

Kesin rakamlar yok çünkü değişkeni çok .
Mdf markası bile etkili.
Kesicinin şekli cinsi etkili.
Hss başka carbur başka
Bu gün başka yarın başka.
Hava nemli başka kuru başka .
Çok ağızlı başka tek ağızlı başka .
Helis başka düz başka.
Öncelik kesicide en iyinin daha iyisi ve uygun formada olmalı.
Bu konuda bilgi biriktirilmiş başlıklar var kesin okumalısın.

Ya da , daldır ve koştur kırılırsa daha yavaş , olmadı başka uç , öneride bulunanların tecrübeleri de böyle zaten .:)

Yani mesela " kesicinin dönüş önemli " yazan bile çıkabilir :rolleyes:

O zaman deneme yanılma ve sonuç çıkarma yöntemi ile denicez. Ben çift bıçaklı 6mmlik uçla denedim. Sonuç hüsran. 3 defada daldırmama ragmen yandi

Bu mesajı okuyan tüm arkadaşlara soruyorum :
Alıntı yaptığım cümleden ne anlıyorsunuz ?
Ben mi anormalim çözemedim.
Bende varsa lütfen yazın.

..Bu konuda bilgi biriktirilmiş başlıklar var kesin okumalısın..

Forum istatistikleri

Konular
128,998
Kullanıcılar
451,206
Son üye
UveA elektronik

Yeni konular

Geri