Vacum pompasını kullanımı hakkında.

manometereyi bağladım, yaklaşık 4-5 saat çalıştırdım.ibredede çok az bir (resimdeki değer gibi)değişme oluyor..bu arada KG/CM2 saattee yazmıyor.sadece (C)derece ve (PSI yazan yer en dış skala yeşil renkli) başka birşey yazmıyor.
bu arada resimdeki değerde kaç barı gösteriyor.8 barmı?

yardımların için Teşekkür ederim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşım son attığın resmi göremiyorum ilki zaten seninde gördüğün gibi seçilmiyor sadece senin yazdığın ibareler var net bir resim eklersen yardımcı olacağım bendeki manometrede en ortanın bir dış skalasında bar yazıyor.sendekindede mutlaka yazıyordur.

1.)klimalar seri üretim cihazlardır bu yüzden hepsinin aldığı gaz daha önceden hesaplanarak etiket değerine yansıtılmıştır ayrıca klimanın iç ve dış ünitesi arasındaki mesafe belli bir metrajı aşmışsa tesisata da her metre için belirli bir gram ilave etmen gerekir
2.)bütün cihazların ürettiği emiş ve basma basınçları hemen hemen aynıdır 9 bin btu luk bir cihaz sözgelimi 2 kg gaz ile 15 bar yüksek basınç değeri ve 3.5 bar alçak basınç değeri verebilir aynı şekilde 24000 btu cihaza da 4 kğ gaz vererek bu değerleri elde edersin (örnek olarak) buradan anlıyacağın kaç kilogram gaz aldığını bilmiyorsan cihazın azar azar gaz vererek doğru basınçları yakalayabilirsin biraz tecrübeden sonra hepsini kolayca ayarlayabilirsin
3.manometrenin scalasında rakamlar çeşitli renklerdedir ve bunların başlangıcında bar psi r22 r404 gibi ibareler vardır burada bar ve psi sana basınç değerini gösterir r22 ve r404 gibi ibareler ise gaz sıcaklığını gösterir gaz cinsinden bakarsan anlamıyabilirsin bar veya psi cinsinden bak bu sayede cihazın ürettiği basınç ve ilave etmen gereken gazı anlayabilirsin

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…