Vacum pompasını kullanımı hakkında.

scala üzerinde gördüğünüz gaz cinslerinin o an ki basınca göre gazın kaynama yaptığı sıcaklığı gösterir (evaporatördeki yaklaşık sıcaklık)siz o göstergelere takılmayın BAR yada KG/CM2 yazan bölümü göz önüne alınız.vermiş olduğum basınç değerleri fr22 ile çalışan 7000btu ile 24000btu arasındaki tüm klimalarda aynıdır.fakat iç ortam ve dış ortam sıcaklığına bağlı olarak değişkenlik gösterir.sıcaklık arttığında iç ortam 30c dış ortam 30c
5bar.azaldığında iç ortam 20c dış ortam 25c 4bar..gibi.

manometereyi bağladım, yaklaşık 4-5 saat çalıştırdım.ibredede çok az bir (resimdeki değer gibi)değişme oluyor..bu arada KG/CM2 saattee yazmıyor.sadece (C)derece ve (PSI yazan yer en dış skala yeşil renkli) başka birşey yazmıyor.
bu arada resimdeki değerde kaç barı gösteriyor.8 barmı?:confused::confused:

yardımların için Teşekkür ederim.;)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşım son attığın resmi göremiyorum ilki zaten seninde gördüğün gibi seçilmiyor sadece senin yazdığın ibareler var net bir resim eklersen yardımcı olacağım bendeki manometrede en ortanın bir dış skalasında bar yazıyor.sendekindede mutlaka yazıyordur.

klimayı vacumladıktan sonra

1-vereceğimiz gaz kaç kaç bar da olması gerekir.
2-(9,12,18,24) lük için değerler nedir.
3-yukarıdki saatte kaç bar gösteriyor.
4-(-1) bara gelene kadar kadar vacumlanacak demişsiniz.Saatta ki göstergeleri tam anlamış değilim.
5-saati bağladığımda yukarıdaki değerleri gösteriyor.kaç bar acaba.R22 yüklü klima.r22 nin skalasına göre 8 barmı gösteriyor.:confused:

Cevabınız için teşekkürederim. :rolleyes:

1.)klimalar seri üretim cihazlardır bu yüzden hepsinin aldığı gaz daha önceden hesaplanarak etiket değerine yansıtılmıştır ayrıca klimanın iç ve dış ünitesi arasındaki mesafe belli bir metrajı aşmışsa tesisata da her metre için belirli bir gram ilave etmen gerekir
2.)bütün cihazların ürettiği emiş ve basma basınçları hemen hemen aynıdır 9 bin btu luk bir cihaz sözgelimi 2 kg gaz ile 15 bar yüksek basınç değeri ve 3.5 bar alçak basınç değeri verebilir aynı şekilde 24000 btu cihaza da 4 kğ gaz vererek bu değerleri elde edersin (örnek olarak) buradan anlıyacağın kaç kilogram gaz aldığını bilmiyorsan cihazın azar azar gaz vererek doğru basınçları yakalayabilirsin biraz tecrübeden sonra hepsini kolayca ayarlayabilirsin
3.manometrenin scalasında rakamlar çeşitli renklerdedir ve bunların başlangıcında bar psi r22 r404 gibi ibareler vardır burada bar ve psi sana basınç değerini gösterir r22 ve r404 gibi ibareler ise gaz sıcaklığını gösterir gaz cinsinden bakarsan anlamıyabilirsin bar veya psi cinsinden bak bu sayede cihazın ürettiği basınç ve ilave etmen gereken gazı anlayabilirsin

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,858
Kullanıcılar
450,971
Son üye
cemgurel

Yeni konular

Geri