Vakum Tabla

vakum başladığında oring ezilip kare açılan kanalın şeklini alacak parça tamamen yüzeye oturacak

Vakum tabla üzerine oturtulacak malzemede de oring kanalı mı var? Oring kanalları genelde tek taraflı olur.
parçada yok sadece tablada var basınç ile bu kanalın şekline alacak

kanal ölçüleri ekteki pdf de var

Ekli dosyalar

• oring-kanal-olcu.pdf
    84.3 KB · Görüntüleme: 6
parçada yok sadece tablada var basınç ile bu kanalın şekline alacak kanal ölçüleri ekteki pdf de var

Teşekkürler, bende bu şekilde olmasını bekliyordum, ancak vakumun oringi basıp kanala oturtabileceğinden emin değilim. (Verilen parça ölçüleri için 5x5) Öğrenmek ve paylaşmak için buradayız, sonuç hepimiz için faydalı bilgiler sağlayacak.

Piyasada 2 farklı kalitede oringle karşılaştım, birisi iş makinelerinde yedek parça olarak kullanılanlar, diğeri piyasa işi nispeten ekonomik olan oringler. İkisi ile de denemek lazım.

makine tipi olanlar genellikle dönen parçalarda, pistonlarda vb yerlerde kullanılıyor. Biz hareketli bir alanda kullanmayacağımız için piyasa işi bize yeterli gelir.

makine tipi olanlar genellikle dönen parçalarda, pistonlarda vb yerlerde kullanılıyor. Biz hareketli bir alanda kullanmayacağımız için piyasa işi bize yeterli gelir.
Bende öyle düşünüyorum, diğerini bastırmakta kolay değil zaten.

Projeksiyon model

Hem vakum hem lazer model

Bant işi değişik, tecrübe etmek lazım

Örnek çok, vakum işi küçük parça olduğundan çok uğraştırır diye.

Çünkü en büyük sıkıntı küçük işin fireye ayıracak kısmının çok az olması.

Editör: diğer konuda konuşulmuş buraya da ekleyelim, bir de profesyonel makina bu

Kod:
[QUOTE="ancestorblood, post: 746177, member: 371137"]Hocam yarın atayım vakum anlamında ise şunu söyleyebilirim bizdeki 90m3 küçük parçalarda sıkıntı yaşıyoruz kesinlikle kayma sorunu veriyor.
Fincanları değiştirdik ama o bile yeterli gelmedi.

Yarın fırsat buldukça video çeker burada paylaşırım.

Ek olarak sorunu çözdük ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim[/QUOTE]

bantla olmaz. 3mm parça bantla olur ama 5cm kalınlıkta parça olmaz

Bu parçalarda silindirik-açık uçlu bir fitil yok. Parçaya uygun dökülmüş sızdırmazlık malzemesi var (kauçuk yada poliüretan her neyse)

Delrinden işlenmiş parçaya da böyle hazır bir sızdırmazlık lastiği uydurulsa, vakum gücünün aynı olacağını düşünüyorum.

Arkadaşlar bugün nette rastladım güzel bir sistem

form holding clamps

Yazıp google amcadan bir arayın harika birşey

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…