vestel klima fabrikasyon kodlama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
vestel klimalarda 4 ışık birden yanıp sönme durumunda kumanda yardımı ile kod girilir.gerekli bilgiler hazırladığım resimde belirtilmiştir
kumandayı kodlama moduna almak pilleri çıkartıp derece ayar tuşlarına(artı ve eksi)aynı anda basarak pilleri tekrar takınız.
ayrıca sıkça görülen kendi kendine açılıp kapanma durumunda elektronik kart üzerindeki start sivici değiştirilmelidir ve c 25 kodlu mercimek kondansatör iptal edilmelidir

Son düzenleme:
Merhaba, paylaşımınız için teşekkürler.
Bendeki vestel dx9 klima nın kumandası kaybolmuştu. Servisten yeni kumanda aldım fakat klimayı kumandayla çalıştıramadım. Klima kendi üzerindeki on/off butonuyla açılıp kapanabiliyor. Sorun nedir acaba? Kumanda ve klimayı nasıl senkronize edebilirim?

(Klima kapalı iken kapağını kaldırıp on/off düğmesine basılı tuttuğumda ise klima çalışmaya başlıyor ve paneldeki 4 ışık da yanıp sönmeye başlıyor. Sizin verdiğiniz kodları bu durumda denedim ama klimadan onay sesi alamadım.)

2005 yılında aldığım vestel cxp 12 klimamı özellikle kışın ıstmada nadiren de olsa bu yaz sıcağında serinlemek için kullanıyorum bugüne dek bi sorun yaşamadım gayet memnunum

benim vestel 12 btu klima var bio lardan aynısından annemlerdede var fakat benim kumanda benim klimaya komut veremiyor gittim annemlerin klimasında denedim onların klimasını çalıştırdı... sizce neden olabilir bir fikir alabilirmiyim benim taktığım klima ikinci el 6 - 7 ay kadar bekledi ondan dolayı olabilirmi...ayrıca normal üzerindeki on off düğmesinnde çalıştırabiliyorum.. bana bir fikir verebilirmisiniz.. en üstteki kodlamayı yapsammı acaba...

Üstat Start Swichi Hangisi Oluyor.
Üzerindeki Manual Açma Butonumu

Son düzenleme:
supermaster35 Hemşerim Teşekkürler.
Dedigini Yaptım Sorunsuz Çalışıyor.
C25 Kodlu Mercimegi İptal Ettim
Panel Kapagı Altındaki Manuel Açma Botununuda Çıkarttım Zaten Kullanılmıyor
sonuç Harika

Merhaba arkadaşlar. Vestel Bio sx-18 klimam var. Klima 5 veya 10 dakika kapalı vaziyette iken kumandadan açma düğmesine bastığımda klimadan tık diye bir röle sesi geliyor. Açılma ışığı yanmıyor ama hava kapağı açılıyor. Dış ünite devreye girmiyor.
Kapatma düğmesi ile kapatıp tekrar açtığımda ışık yanıyor fakat dış ünite devreye girmiyor ve iç ünite fanı önce hızlı çalışıp sonra yavaşlıyor. problem ne olabilir. bana kart gibi geldi ve bu klimanın kartı ne kadardır.

Ekleme: Klima bazen problemsiz çalışıyor. Bir kere butonun olduğu kapağı söktüm. açıp kapattım ısıtmaya başladı. Kartta çatlak olma olasılığından şüpheleniyorum.

Yukarıda bahsedilen kondansatör ve buton işlemleri benim klimam içinde geçerli olabilr mi?

Son düzenleme:
merhaba benimde vestel bio 12000 klima var ve 4 ışık birden yanıyor,galiba kart hatası önceki yazınızda kumandadan halledilebilir resimlerle anlattım yazmışsınız ama resimlere ulaşamıyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim,zira urfa gibi servislerin hiç birşey bilmediği bir yerde görev yapıyorum şimdiden teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,839
Kullanıcılar
450,935
Son üye
oqzknt

Yeni konular

Geri