Vibrasyon Ayarlama.

geforce18

Üye
Arkadaşlar AC 220 V girişli bir vibrasyon transformatörünün titreşimini nasıl ayarlarım?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
vibrasyon transformatörü nasıl bir şey hiç duymadım,biraz açıklama yaparsan(nerde ne amaçla kullanılır) öğrenmiş oluruz

Arkadaşlar AC 220 V girişli bir vibrasyon transformatörünün titreşimini nasıl ayarlarım?

eğer trafo ise bobinin karşısında titreşimi sağlayan nüvenin karşısındai parçanın ayarlama vidaları olmalı.yoksa yaprak yayları ve küçük nüveyi ana nüveden birazcık uzaklaştırmanız gerekirr.mikron mikron uzaklaştırarak titreşimi arttırabilirsin.en basit yolu budur.ayrıca Şebeke frekansını değiştirerek olur

vibrasyon transformatörü nasıl bir şey hiç duymadım,biraz açıklama yaparsan(nerde ne amaçla kullanılır) öğrenmiş oluruz

sayın nacak_68 küçük güçteki dalgıç pompaları düşün titreşim yaratarak kapak vasıtası ile suyu yukarı pompalar.birde ufak tefek ürünleri titreşim ile yürütmeye yada aşağı dogru belli bir hızda dökmeye yarar.yer çekimi ve titreşimle ürünleri dökmeye yada yayılmasını sağlar.şöyle örnek vereyim.beton döküldükten sonra betonu yayılamasını sağlamak için benzinli vibratörler kullanılır.bu ise elektrikli olanı.

sayın nacak_68 küçük güçteki dalgıç pompaları düşün titreşim yaratarak kapak vasıtası ile suyu yukarı pompalar.birde ufak tefek ürünleri titreşim ile yürütmeye yada aşağı dogru belli bir hızda dökmeye yarar.yer çekimi ve titreşimle ürünleri dökmeye yada yayılmasını sağlar.şöyle örnek vereyim.beton döküldükten sonra betonu yayılamasını sağlamak ve sıkılaştırmk için benzinli vibratörler kullanılır.bu ise elektrikli olanı.

sayın neren 59 vibrasyon motorlarını çok iyi biliyorum(220-380-42v 200Hz),yaklaşık 15 senedir beton sektöründeyim.vibrasyon motoru ile vibrasyon trafosu kullanım alanı aynı olmasa gerek..............

küçük aleminyum parçaları yüretmek için kullanacağım.tafonun yapısından dolayı sadece elektiriksel bir yöntem kullanabilirim. Elektiriksel olarak ne yapabilirim. Frekansı ayarımı yoksa genlik ayarımı daha uygun olur.

sürücü dışında frekans ayarı yapma yöntemi varmı

Trafo olduğunu sanmıyorum , trafo gibi göründüğü için öyle sanılabilir.
Basitce bir bobindir.
Trafoların EI saçlarından I olanları aynı tarafta monte edilir ve yukarıda anlatıldığı gibi uzaklık ayarı ile max titreşim alındıktan sonra genelde piyasada ucuz ve kullanışlı yöntem dimmer kullanmaktır.
Dimmerde triac değil thyristor kullanılmalıdır.

Bu şekilde hem genlik ayarı yapılmış olacak hemde uygulanan frekans %50 düşmüş olacak doğrumu anlamışım syın kazımuğur
Trafo olduğunu sanmıyorum , trafo gibi göründüğü için öyle sanılabilir.
Basitce bir bobindir.
Trafoların EI saçlarından I olanları aynı tarafta monte edilir ve yukarıda anlatıldığı gibi uzaklık ayarı ile max titreşim alındıktan sonra genelde piyasada ucuz ve kullanışlı yöntem dimmer kullanmaktır.
Dimmerde triac değil thyristor kullanılmalıdır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,316
Kullanıcılar
451,766
Son üye
NasirAldemir

Yeni konular

Geri