Voltaj Düşüklüğünden Dalgıç Pompamı Çalıştıramıyorum?

Merhaba Cümleten herkese hayırlı işler;

Antalya 'da Bahçem için Damlama sulama sistemi yaptırdık.Coverco marka 2.2 hb lik dalgıcım var.Elektrikler çoğunluk la 320 voltaja düştüğünden dolayı dalgıcımı çalıştıramıyorum.Çözüm için ne gereklidir? Bu konuyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum yanlış açtıysam affola.

320 volta düşüyor notunuzdan dalgıç pompanızın 3 fazlı olduğunu çıkardım. Normal çalışıyorken basınç sorunu olmuyorsa hız kontrol cihazına ihtiyacınız yok. Uzun kablo kullandığınızda gerilim düşümleri olur. Motora en yakın yerde otomatik regülatör kullanmak sorununuzu çözecektir. Maliyeti biraz yüksek olacaktır. Düşük maliyet istiyorsanız ses alarm sistemli kalkış gücüne yeterli güçte kademeli oto trafosu kullanabilirsiniz. Ses alarmı giriş voltajı yükseldiğinde kademeyi düşürmeniz için uyarır. Bu da trafonuzun yakınında olmanızı gerektirir. Tercih sizin konfor ve güvenlik eşittir maliyet.
Selamlar.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
320 volta düşüyor notunuzdan dalgıç pompanızın 3 fazlı olduğunu çıkardım. Normal çalışıyorken basınç sorunu olmuyorsa hız kontrol cihazına ihtiyacınız yok. Uzun kablo kullandığınızda gerilim düşümleri olur. Motora en yakın yerde otomatik regülatör kullanmak sorununuzu çözecektir. Maliyeti biraz yüksek olacaktır. Düşük maliyet istiyorsanız ses alarm sistemli kalkış gücüne yeterli güçte kademeli oto trafosu kullanabilirsiniz. Ses alarmı giriş voltajı yükseldiğinde kademeyi düşürmeniz için uyarır. Bu da trafonuzun yakınında olmanızı gerektirir. Tercih sizin konfor ve güvenlik eşittir maliyet.
Selamlar.

Kablo uzun zaten köyde 1 tane trafo var 30 tane sontaj var regülatör alarak işimizi çözcez yardımın için çok sağol CÜMLETEN HERKEZE HAYIRLI RAMAZANLAR DİLERİM zaten bundan iyi açıklama olamazdı :D

evet otomatık tıp regulatorden bıtane al ve devresıne baglat bır dahada ugrasmassın dussede kendısı yukseltır yukselsede kendısı dusurur otomatıgnı al dedıgım gıbı

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri