voltaj düşüklügü

tayfun_21

Üye
arkadaşlar bı dondurma makınası var ve cıhaz düşük voltaj sınyalı verıyor bıyerde okumuştum bızımde trafa bıze çok yakın 5 -6 metre yakınlıkta buna ragmen voltaj 215 lerde kalıyor acaba bu cıhaz trafo yakın oldugundan dolayımı düşük voltaj sınyalı verıyor böle bişey mumkunmudur

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
215 voltaj normal bi seviye ölçü aletinde veya motor kontrol devresinde bir sorun olmasın

arkadaşlar bı dondurma makınası var ve cıhaz düşük voltaj sınyalı verıyor bıyerde okumuştum bızımde trafa bıze çok yakın 5 -6 metre yakınlıkta buna ragmen voltaj 215 lerde kalıyor acaba bu cıhaz trafo yakın oldugundan dolayımı düşük voltaj sınyalı verıyor böle bişey mumkunmudur

Olcumu sinyali aldiginiz an yapiyorsaniz 215 Volt gayet normal.Diger turlu sizinle ayni fazi kullanan komsulariniz belli surelerle voltaj dusumune sebeb olabilirler.Yani makineniz hakli olabilir :)

arkadaşlar şöle bı durum var bıızm trafomuz tek bahçeye gelıyo ve burdan bzıım dukkana gelıyor burdanda yandakı 2 dukkan elektrık alıyo saatlerı bızım saate baglı fatura bıze gelıyo bız onlara ayrı saatler taktık ordan kendı hesaplamamızı yapıp öle onlara fıyat soluyoruz bu durumda işletmeden toplamda 3 dukkan Şebeke gerilimı kullanıyo bıızm dukkandakı tum cıhazlar normal bı şekılde çalışıyor fakat dondurma makınası çalışıyor çalışıyor bı sure sonra düşük voltaj konumuna geçiyor şu sebeble bazen voltaj 212 lere kadar düşüyor

Komsulariniz ne is yapiyorlar?
Nasil cihazlar calisiyor?Birde ayri hat cekilmemis sizin hattan almalari iyi olmamis.Ayrica 212 Volt bile normal sayilir.

215 Volt normal bir değer. Ayar yapabiliyorsanız gerilim koruma rölesinin alt sınırını biraz daha düşürün.

Saygılar...

gerilim koruma rölesi nası bişey ayrıca şöle bı durum var makına da dıgıtal gosterge var voltaj düşüklugu yazıyor ıngılızce bu kartlada ana kart baglıkı basıt bı kart aslında uzerınde smlı malzeme yok uzerındekı 7805 entegresı ölçüyorum net 5 volt çıkartıyor kartla dıgıtal arasında omık bi voltaj kaybı mı oluyor acaba dıyotları degıtırdım kondansatörden yaparmı böle bışeyı ?

yanı evet klımalar buzdolapları çalışıyor herşey çalışıyor ama bu dondurma makınası çalışmıyor sadece tek lınye gelen yerlerde çalışıyor

karttan ölçümyapıyorsa topraklama önemli topraklamana baktır birde senin dükkana gelen koblo kesiti nedir düşükse kesit ondanda yapar

Gerilim koruma arızalı olabilir saglam ise ayarını yükselt 205v kadar sorun olmaz

Forum istatistikleri

Konular
128,897
Kullanıcılar
451,041
Son üye
erkaneser

Yeni konular

Geri