WİN 7 İNTERNET SORUNU

Selam arkadaşlar tekrar 2 defa windows 7 yi kurmama rağmen internete bağlanamıyorum bazı arkadaşlar anakart'ı tanımadığını söylediler açıklamalı izah ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

daha detaylı bilgiye ihtiyac var.
1- Anakart markası nedir
2- w7 Ethernet kartını tanıyormu tanıyorsa marka model nedir
3- Lan bağlantımı
4- Modem marka model
5- ethernet kartın doğru kuruluysa almış olduğu ip adresi üstteki diğer bilgilerle birlikte gerekli.

bu bilgileri verebilirsen yardımcı olmaya calısabilirim.

daha detaylı bilgiye ihtiyac var.
1- Anakart markası nedir
2- w7 Ethernet kartını tanıyormu tanıyorsa marka model nedir
3- Lan bağlantımı
4- Modem marka model
5- ethernet kartın doğru kuruluysa almış olduğu ip adresi üstteki diğer bilgilerle birlikte gerekli.

bu bilgileri verebilirsen yardımcı olmaya calısabilirim.

1:gigabyte
2:tanımıyor
3:bilmiyorum( nasıl anlayacağım)
4:Airties RT-104
5:evet doğru kurulu xp de sorunsuz çalışıyor .
ilginiz için teşekkür ederim

anakartınız ethernetini tanıtmanız gerekiyor win7 diye bütün driverleri otomatik tanıcak diye bir kural yoktur ses, ethernet ve ekran kartı driverleri mutlaka yüklemesiniz

gigabyte sitesine girin anakartınızın tam modelini bulun ve işletim sisitemi kısmını win7 olarak arattırın karşınıza çıkacaktır

kurulumdan önce iyice araştırıp öylebir işe başlansa daha az sıkıntı çekersiniz .bir işibin araştırıp bir seferde yapılabilir önce driver ları indirip dahasonra kurulup yaparsanız bu şekilde sıkıntı çekmezsiniz evet korkmazında dediği gibi her donanım tanınamaz özellikle ekran kartı kesinlikle yüklenmeli yüklü gibi gözüksede yinede kendi driverını kurun..ve eternet ve wife de bluetooth gibidonanımlarda geçerli

daha önceki işletim sisteminde xp de sorunsuz olarak çalışıyordu demişsin eğerki böyle ise sorun tamamern driver ile ilgili win7 bazı aygıtların driverını tam olarak algılayamıyor... çünkü o cihazlar piyasaya cıktığı zaman win 7 yoktu bazılarıda kendilerinin update özellikleri bulunmuyor...senin yapacak olduğun tek birşey var COBRA DRİVER DİYE BİR PROGRAM VAR PC DEKİ BÜTÜN EKSİK DRİVERLERİ BULUYOR ...bende rs 232 ve usb lerin driverlerini bulmak icin kullanıyorum bugune kadar her istediğim sonuça ulaşabildim sen COBRA DRİVER I BİRAZ ARAŞTIR

daha önceki işletim sisteminde xp de sorunsuz olarak çalışıyordu demişsin eğerki böyle ise sorun tamamern driver ile ilgili win7 bazı aygıtların driverını tam olarak algılayamıyor... çünkü o cihazlar piyasaya cıktığı zaman win 7 yoktu bazılarıda kendilerinin update özellikleri bulunmuyor...senin yapacak olduğun tek birşey var COBRA DRİVER DİYE BİR PROGRAM VAR PC DEKİ BÜTÜN EKSİK DRİVERLERİ BULUYOR ...bende rs 232 ve usb lerin driverlerini bulmak icin kullanıyorum bugune kadar her istediğim sonuça ulaşabildim sen COBRA DRİVER I BİRAZ ARAŞTIR
benim bilgisayarım çıktığındada win7 yoktu cd deki driverleri takınca hepsi çalıştı :D

Arkadaşım anakart ın markasına Gigabyte demişsin, tam modelini biliyor musun veya söyleyebilir misin? win7 de bu tarz problemler sadece ethernet kartı ile değil chipset ile de alakalıdır. Tam modeli verirsen yardımcı olayım.

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,017
Son üye
Ozerbil

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri