Wh1602b lcd driver lazım

just89

Üye
Wh1602b 2x16 lcd aldm.Fakat ekranda yazılarımı gösteremiyorum.Lcd için driver lazım.Acaba yardımcı olabilecek olan varmı.Sadece Lcd nin driveri lazım başka bir code a gerek yok...

Özel sürücüye ihtiyaç yoktur. Normal 2x16 lcd sürmek ile aynı işlemdir. Sadece dikkat etmeniz gereken durum kontrast ayarıdır. bunun için basit bir potlu gerilim bölücü devre işinizi görecektir.

hocam LM016L için lcd ye sürdüğümde gözüküyor.Fakat bu lcd ye sürdüğümde görünmüyor.code yazarken çağırdığımız lcd.c gibi bir driver lazım.bu konuda yardımcı olurmusun...

aynı yazılımla 16l çalışıp 02b çalışmıyorsa bu enteresan. Bence sorun pinlerin iyi tanımlanmasında. Drivere gelince seri iletisim kullanarak işlem yapıldığın bütün 2x16 lcd driverleri aynıdır. Bunu pc mantığa benzetmeyiniz

Şimdi LM016L lcd çalıştırıp veri görebiliyorsanız. wh1602b lcd bağlantı pinlerini iyice kontrol ediniz.

Şema mümkünse buraya eklerseniz yardımcı olabilirim.
Yazılımıda en azından lcd.c yi

Şema LM016L ye göredir.. Wh1602b yi proteusta bulamadım..
Bağlantılarımı bu şekilde yaptım.
resim ekleyemedim fakat mail adresinize yollayabilirim.Şu an hemen yollayabilirim.

LCD pdf ıne bak yanlış bağlamışsın 7 ayak db 0 14 ayak db 7 3 kontras 4 rs 5 r/v 6 e

nerede bu forum ben goremıyorum onun için yazdım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
129,306
Kullanıcılar
451,747
Son üye
İlhan83ist
Geri