WinCC 11.0 SP2 Hakkında

sleck

Üye
Arkadaşlar Merhaba
Scadaya yeni başladım 2 3 gün önce Wincc 7.0 kurdum öğrenmeye çalısşıyordum tag atarken tek tek new tag demek yerine direk symbol tablosuna erişebilyormuyuz ilk sorum bu birde simdi sildim 7.0ı 11.0 SP2 elime geçti onu kuruyum derken configurasyon kısmında typical kısmında SIMATIC WinCC Prof. V11.0 SP' den hiç bir şey secili olmuoyr user defined kısmından kendım seceyım dıyorum sectirmiyor ve assagıda acıklama kısmında

he installed SQL Server Instance WINCC is not compatible with SIMATIC WinCC Professional V11.0 SP2.You can remove the SQL Server Instance WINCC via the control panel.
acıklaması geliyor SQL ile 11.2 SP2 uyumlu değil diyor heralde ne yapmam gerekıyor. yardımcı olabilirseniz cok teşekkür ederim

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
wincc'yi kurarken OS engineer diye bi kısım var.o kısmı işaretlersen tagları tek tek atama yapmadan alabilirsin;
data bloklar için :
1-oluşturdun dataları tek tek sag tık-özellikler- sol tarafa s7_m_c sag tarafa true yaz(data içindeki özelikler)
2-oluşturduğun data bloga sag tık-monitoring.. -sol üstteki çeltikli olmalı(data dışındaki özellikler)
3- OS wizard-start

sembol tablosu için;
ister input ister output ister merker önemli değil, istedigin sembole gelip sag tık-monitoring...

hem sembol tablosunda hem de dataların içinde bayrak şeklinde bi simge çıkacaktır.bu dogru yaptıgını gösterir

diger sorun için de biraz ugraşırsan yaparsın
kolay gelsin

Bilgisayarıma format atmak zorunda kaldım tekrar kurdugumda deneyecegim cok tesekkur ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,754
Kullanıcılar
450,822
Son üye
seferarican

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri