wincc v7.0 bağlantı sorunu

djkursun

Üye
modbus tcp/ip üzerinden bağlanmaya çalışıyorum fakat haberleşme kurulamıyor tag ların üzerinde ünlem işareti çıkıyor sebebi ne olabilir?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
modbus tcp/ip üzerinden bağlanmaya çalışıyorum fakat haberleşme kurulamıyor tag ların üzerinde ünlem işareti çıkıyor sebebi ne olabilir?
eğer bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmisiniz aynı sorunu bende yaşıyorum modbus tcp/ip üzerinden bağlanmaya çalışıyorum fakat haberleşme kurulamıyor tag ların üzerinde ünlem işareti çıkıyor sebebi ne olabilir?Ip adresini ve cp343-1 ethernet modülünün slot adresinide girdim konu ile acil yardımlarınızı bakliyorum teşekürler

djkursun bu sorunu çözdüysen benide bilgilendirirmisin

Plc nin ip si ile wincc deki ip eşlesmiyor yanlıs anlamadıysam.
Denetim Masası/Set PG/PC INTERFACE den
access point of the application a
s7 online secip wincc deki plc ipnizi kontrol edip tekrar denemenizi öneririm iyi çalışmalar.

modbus tcp ip ile cp343-1 ethernet kartı haberleşme açısından birbiryle alakası yok tcp ıp modbus modülü özel bir kart dan ibarettir cp343-1 modülü ise plc ye normal mpi kablo yerine rk45den bağlanmak için kullanılır ama modbus haberlşme denilince olay değişir modbus r485 ve tcp ıp vardır eğer modbus ile nasıl bağlantı yapılcağını bilmek için modbus simulatör var tcp ıp google den modbus ssimulatör diye yazın programı kurup deniyebilirisniz.var bununla lokal bir ıp ile haberleşip haberlşmediğini kontrol edebilirisiniz.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

öncelikle plc ile haberleşmiyorum , enerji analizörü izleme raporlama yazılımı yapmaya çalışıyorum flexible ile bağlantı kuruluyor fakat wincc v7 ile haberleşmeyi bir türlü yapamadım

PLC stopa geçiyor mu?(eğer ilk denemeyse bu bahsettiğiniz) yazılımı kontrol edin.
eğer hiçbir şekilde haberleşemiyorsanız haberleşme ayarlarınızı kontrol edin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…