wincc yenileme

3008

Üye
arkaşlar mevcut sistemde bulunan Scada sistemimi yenilemeyi düşünüyoruz (güncellemeyi)
bende bulunana wincc v5.1 ri
WinCC Flexible 2007 yüksetmek istiyorum
bana yararları ve sıkıntılarını belirte bilirmisiniz

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkaşlar mevcut sistemde bulunan scada sistemimi yenilemeyi düşünüyoruz (güncellemeyi)
bende bulunana wincc v5.1 ri
WinCC Flexible 2007 yüksetmek istiyorum
bana yararları ve sıkıntılarını belirte bilirmisiniz

sizdeki wincc v5.1 ise wincc 7.0 ile yükseltmelisiniz. tabi bununla beraber versiyon sıkıntılarınız olacak. yeniden aynı sayfaları oluşturmanız gerekebilir. kolay gelsin.

wincc v5.1 den v7.0 direct update yapamayabilirsiniz. Ancak ben daha önce v5.1 den v6.2 ye upgarde yaptım. Bunun için siemensin winCC migration diye bir yazılımı var. v6.2 ile beraber geliyor. O yazılım ile update yaptım. Ancak bu update işlemini yapmadan önce winCC migration ile ilgili bir manuel var. Onu iyice inceleyip proje üzerinde gerekli değişiklikleri yapmanız gerekiyor. Yapılması gerekenler adım adım anlatılmış. Siemensin kendi sitesdinden migration diye aratırsanız bulabilirsiniz. İyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,847
Kullanıcılar
450,950
Son üye
BERKEN

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri