windmill-rüzgar tirbünlerine generator seçimi

zakirx

Üye
merhaba abiler...
suan danimarkada okuyorum.
dönemlik projemiz windmill ruzgar degirmenleri.
bana düsük voltajlı bi generato lazım ,bilgili olan abilerime duyurulur.
yapıcagımız windmill cok büyük olmuyacak porttif bir genrator olsa yeterli...
bu konularda cok bilgim yok...
aydınlatmanızı bekliyorum...

arabanın şarz motorunu sök kullan veya
orda çok olur bisiklete takılan tekerin üstüne akşamları öndeki lambanın yanması için kullanılan
bir generator var onuda kullanabilirsin

içi mıknatıslı olduğu için biraz ağır döner ama tribünü büyük yaparsan 20 km hızdaki rüzgarla döner

saygılarımla

hocam bu araba dinamoları kaç kw üretiyor biliyor musun?
sos ' Alıntı:
orda çok olur bisiklete takılan tekerin üstüne akşamları öndeki lambanın yanması için kullanılan

içi mıknatıslı olduğu için biraz ağır döner ama tribünü büyük yaparsan 20 km hızdaki rüzgarla döner

saygılarımla
sos ' Alıntı:

saygılarımla

Sn.zakirx
modeline ve markasına göre değişmekte fakat bildiğim kadarı ile piyasada 12v 500w - 2200w aralıklarında mevcut. özellikle klimalı arabalarda bulunan alternatör (dinamo) güçleri genelde 1500w-2200w civarında (uyartım için en düşük 30w güç gereksinimleri vardır)

Diğer bir alternatif olarak istediğiniz güce uygun bir Step motoruda alternatör (dinamo) olarak kullanabilirsiniz. üstelik uyartım vermenizde gerek kalmaz. (doğal mıknatıslı)

Dinamo seçimi yaparken, rüzgar potansiyeli ve üretmek istediğiniz güce göre değerlendirme yapmanızda fayda var.

İyi çalışmalar

sag olasın abi burdaki arkadasa sordum bizimkisi 600 kw lık bir sey lazım mıs 1200rpm lık atolyede bunu karsılayacak ruzgarımız yok zaten simulasyon tarzı bir seye benziyecek galiba portatif deil yani.siteleri kurdu olmaya basladım .... teşekkür ederim

http://www.elektrotekno.com/about31599.html

bu linkteki dosyayı nasıl indre bilirim puanım yeterli gelmiyor daha yeniyim baya...

Merhaba kardeşim ;
Öncelikle yapacağın işlerde kolaygelsin ben baya emek sarfettim bu işlerde.
Ama dökümantasyona almadım hobi türünde kaldı.
bulunduğun memlekette bu tür işler çok profesyonelce yapılıyor hatta pc programlarını bile dünyaya 3000 Euro ya satıyorlar.
arama motorundanda bulabilirsin
http://otherpower.com/alternatorassembly.html
yukarıdaki siteye göz atabilirsin senin işini görür.
Hoşçakal.

merhaba ben çatıya takacağım bir rüzgar gülüyle alternatörü döndürecğim ve ufo(ısıtıcı) çalıştırmayı düşünüyorum,tavsiyeleriniz nelerdir?teşekkürler

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,335
Kullanıcılar
451,805
Son üye
maslan1517

Yeni konular

Geri