Windows 7 altında Siemens PLC programı Çalıştırma

Arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi sağolsun microsoft sürekli eskisiyle uyumlu çalışmamak için elinden geleni yapan işletim sistemleri ortaya sunmakta.

Windows 7'de öyle birşey. Peki PLC programlarını yüklemek istersek ne yapacağız?

İki yöntem var.

1. Uyumluluk modunda programları yükler ve çalıştırırken de yönetici konumuda çalıştırırsanız yazılım çalışıyor.

2. www.microsoft.com.tr sitesinden xp uyumluluk programını indiriyor ve kuruyorsunuz (Yaklaşık 500 MB). Sonra da aynı siteden virtual pc programını indiriyorsunuz. KUrduktan sonra programı xp modunda çalıştırıp programı kuruyorsunuz.

Tabii programların home veya home basic olmaması gerektiğini yazmama gerek bile yok :)

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
siemens'te boş durmuyor arkadaşım nette step7 v5.5 diye ararsan yeni sürüm windows 7 ile çalışan programı indirebilirsin. ben şu an windows 7 de step7 v5.5 kullanıyorum çokta memnunum

syn djkursun ... Arkadasım Microwin'i windows 7 de calıstıramıyorum.ne yapmalıyım lutfen yardımcı olurmusun

djkursun arkadasım s7- 200 'ü windows 7 de calıstıramıyorum s7 200 ün win7 uyumlu versiyonu varmı veya cıkacak mı .Yardımcı olursan sevinirim

wincc 7,wincc flexble 2007,sımstıc maneger v 5.4 windows 7 de bizzat denedim çalışıyor

djkursun arkadasım s7- 200 'ü windows 7 de calıstıramıyorum s7 200 ün win7 uyumlu versiyonu varmı veya cıkacak mı .Yardımcı olursan sevinirim

ben yardmcı olayım bende wındoms 7 kullanıyorum s7-200 programıda calısyor hem 3.2 hemde 4.0 var ıkısıde calısyor
sadece dırek calıstırmıyor sag klık yapıp yonetıcı olarak calıstır demen yeterlıdır.

microwin denemedim s7 200 kullanmıyorum..ama step7 çalışıyor hiç bir problem yok

bende xp mode da v10.5 i kurmayı denedim ama çözünürlük max 766 ya kadar çıkıyor.o sorunu halledemediğim için kuramadım.grup ilkelerinden max. çözünürlükten yapmaya çalıştım aynı hatayla karşılaştım.

ben yardmcı olayım bende wındoms 7 kullanıyorum s7-200 programıda calısyor hem 3.2 hemde 4.0 var ıkısıde calısyor
sadece dırek calıstırmıyor sag klık yapıp yonetıcı olarak calıstır demen yeterlıdır.

teşekkür ederim arkadasım kurdum fakat pc adapteri kurmaya calısıyorum kurmama izin vermiyor.Bendeki kablo usb girişli.Bana yardımcı olursan cok sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
129,174
Kullanıcılar
451,526
Son üye
bm16ton

Yeni konular

Geri