WinLC F RTX

djkursun

Üye
eski bilgisayarımı plc olarak kullanmak istiyorum ama bütün uğraşlarıma rağmen çalıştıramadım daha önce bu işi yapan varsa yardımcı olabilirmi?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
daha önce winac rtx veya winlc rtx f kullanan yokmu

konu yanlış yerde açılmış. winlc rtx, hmi sistemi değildir. Plc bölümüne taşınmalı.

konunun yanlış yerde açılması değilde bilginiz varsa konuyla ilgili bir şeyler yazsaydınız?

ben ibhsoft un SoftPLC programı ile tecrubem oldu.
s7 416-2 yada s7 315 gibi çalışıyor,üzerinde cp x43-1 var. networkten baglanıyorum.
ayrıca hilcher'in profibus kartları ile profibus hattına baglantı kurulabiliyor.
NVRAM desteği var.
Kullanımı da son derece basit.
Kurunca ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Fakat -F desteği yok.
Eski bilgisayarlarımı ben bu şekilde degerlendirmiştim.
WinAC RTX -F yerine bunu deneyebilirsiniz.

IBHSOFT un ethernet/mpi-dp kablosu var bu kabloyu nerde bulabilirim bilgin varmı?

konunun yanlış yerde açılması değilde bilginiz varsa konuyla ilgili bir şeyler yazsaydınız?
eski bilgisayarımı plc olarak kullanmak istiyorum ama bütün uğraşlarıma rağmen çalıştıramadım daha önce bu işi yapan varsa yardımcı olabilirmi?
Nerede takıldığını söylememişsinki. Rtx'i pc'ne kuruyorsun. Simatic manager'i açıp programını yazıyorsun. diğer plc'lerle haberleşmesini ise cp5611 ile profibus üzerinden yapabilirsin veya visual basic vb programlama dili ile program yazıp ethernet ile de verileri gönderebilirsin.

Uygulama tam olarak nedir? Uygulama yoksa test mi yapıyorsun? Takıldığın yer tam olarak nedir?

ben ibhsoft un SoftPLC programı ile tecrubem oldu.
s7 416-2 yada s7 315 gibi çalışıyor,üzerinde cp x43-1 var. networkten baglanıyorum.
ayrıca hilcher'in profibus kartları ile profibus hattına baglantı kurulabiliyor.
NVRAM desteği var.
Kullanımı da son derece basit.
Kurunca ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Fakat -F desteği yok.
Eski bilgisayarlarımı ben bu şekilde degerlendirmiştim.
WinAC RTX -F yerine bunu deneyebilirsiniz.
Evet bende kullandım bu programı kullanışlı. Network üzerinden online olma değilde gerçek plc ile bunu hiç ethernet üzerinden haberleştirmedim sen yaptın mı?
Bu arada NVRAM nedir?

evet s7 300 ve s7 400 ile denedim sorun olmadı.
plcler arası datablok transferi ile ilgi bir örnek çalışma ilerde yayınlarım.
zaten simatic manager ile baglantı kurabiliyorsan bu demek oluyor ki diger plcler softplc yada hardware plc ile de çalışabilirsin.
NVRAM(Non Volatile) ve diger modullar ile ilgili bilgi help dokumanında mevcut. ama kısaca kalıcı hafıza demek bu senin belirlediğin datablok vs gibi alanların pc de bir yerde dosya olarak yada harici bir kartta(PCI) kalıcı olarak tutulması ile ilgili.
S7 CPU nun kalıcı hafızası kısaca .

daha fazla bilgi için ilgili programın yardım belgelerine başvurun.
iyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
129,215
Kullanıcılar
451,581
Son üye
batuhan.ozdemir

Yeni konular

Geri