yüseltici yardım

yavuz21500

Üye
benim 10 kava bir yükselticim var ve iki defadır yanıyor acaba bana ideal bir yükselticinin sarımı hakkında bilgi verecek biri yokmu?.. sac kalınlığı ne olmalı sarımda kullanılacak kabloların türü ve çapı ne olmalı kaç spir sarılmalı kademeler arasındaki spir sayısı ne olmalı...... acil yardım lütfen!!!!!

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
primer ve sekonder gerilimlerini veya akımlarını söyleyebilirmisin?

sadece gücünü bildirmişsiniz primer ve sekonder gerilimlerinide bildirirseniz yardıncı olmaya çalışırız ayrıca çok sık yanmasının sebebi aşırı yük olabilirmi yükünüzü kontrol edrseniz acaba 10kva dan yüksekmi

primer ve sekonder gerilimlerini veya akımlarını söyleyebilirmisin?

yükselticinin üzerinde
Giriş: 80 volt
Çıkış: 220 volt
50 Hz diye bir etiket var. Ben bu yanan yükselticinin aynısını yapabilirim ama ben budeğerlerdeki ideal biryükseltici nasıl olmalı onu öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler....

n1/n2=80/220 kardeşim n=sarım sayısı

Trafo hesaplamada basıt bir yöntem var, ama 1%100 ideal olamaz, prımer ve sekonderden , farrlı sipirlerde uc cıkararak bilgi sahibi olabilirsiniz...

Prmıer sargı tur sayısı : 37.5 X prımer gerilim/gercek demir kesiti ,

Sekonder sargı tur sayısı : 45 X sekonder gerilim / gercek demir kesiti.

Tel kalınlıgını da trafonuzun veya yükselticinizin gücüne göre cetvelden seciniz..
İyi calısmalar..

Yalnız arkadaşlar bahsedilen cihaz trafo değil. 80-220 V AC 7 veya 8 kademeli 10 kva bir regülatör.
Yavuz kardeş elinizdeki regülatör bildiğim kadarıyla üretilmemekte. Onların yerine tam otomatik servo regülatörler mevcut. Bu tip cihazların yanma sebebi ise aşırı yüktür.

Aşağıdaki linkleri incelerseniz detaylı bilgileri bulabilirsiniz..

10 kVA regülatör - monofaze 10 kva regülatör - 10 kva voltaj regülatörü - 10 kva mikroişlemci kontrollü regülatör - 10 kva statik regülatör - 10 kw regülatör

Forum istatistikleri

Konular
129,445
Kullanıcılar
452,003
Son üye
ersel75

Yeni konular

Geri