yangın panelinden 220V çevirme

arslan067

Üye
Slm benim sıkıntım AX serisi konvansiyonel bir panelden 24V DC çıkış var (cihaz alfamax ax16) buna 220v siren bağlamak istiyorum 24v dc role bağladığımda hata veriyor. Acaba nasıl bir bağlantı yapmam lazım

24 v dan 220 volta tek kontak role ıle yapabılırsın..24 volt ıle roleyı cektırererk sırenın 220 sını role uzerınden dolastıracaksın ..uygulama da daha basarılı olursun ..

Panelden beslediğin 24vdc rölenin + ucuna bir adet seri diyot bağla sorunun çözülecektir

merhaba; cihaz röle bobinindeki omajı okuyup hata veriyor.furkan68 arkadaşımızın dediği gibi 24vdc rölenin + ucuna bir adet seri diyot bağlarsanız sorunun giderilmesi gerekir.

normal çıkış 24dc olduğuna göre öncelikle 24vdc röle al ama chazın çektiği ampere göre röle seç sonra rölenin com ucuna 220 bağla istersen sadece tek kontak üzerinden sürdürebilirsin olay bu kadar

Alarm çıkışı dc 24 volt olduğuna 1 fazlı bobin girişi 24 volt olan bir kontaktör alın kontaktörün elektrik bağlantısını yapın AC sireni bağlayın sorun çözülür.

zaten arkadaşımız bağladıgında cihaz hata vermiş diyot bağlamazsa sorunun giderilmeyecegini tahmin ediyorum.röle bobindeki omaj cihaza hata verdiriyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,017
Son üye
Ozerbil

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri