Yardım- dc motor sürücü devresi

muratsari

Üye
90 wattlık(24 v) bir motoru pwm ile sürmek istiyorum, yalnız pwm i dışardan verecem ve motorun çift yönlü dönmesi sağlanacak
dışardaki bir uca pwm gönderecem,dğer 2 uçlada ileri geri dönmesi için sinyal verecem

ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Alttaki devreyi besleme voltajını 24 V yapıp, temin edebileceğin uygun güçte
P ve N kanal mosfetlerle kullanabilirsin

çok sağol . ileri geri dönmesini nasıl sağlayacaz

DIR (Direction) girişi ile dönüş yönü belirleniyor, Şemada PWR olarak görünen girişten de PWM uygulanacak.

Bu devreyi aynen kursam 90w 24 volt bir dc motor hız kontrolü yapabilir miyim?

Ben denemiştim, herhangi bir sorun çıkmadı ama özellikle p kanal mosları çok iyi soğutmalısın. Kullandığım moslar irf9540 ve irf540 idi.

74hct00 ve 74hct125'i 5 Voltla çalıştıracaksın.

Kolay gelsin

bende bir devre buldum bir bakabilir misin? buraya nasıl resim ekliyoruz

mesaj yazma alanındaki dosya ekle butonu ile yükleyebilirsin.

L298 step motor driver entegresınden faydalanmayı bır duşun bu entegre dc motorlar için ılerı gerı dondurme özellığınede sahıp çikiş zayıf olabılır mosfet veya transistorle guçlendırırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…