Yardım rat zapper?

iboli0072

Üye
Arkadaşlar konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Size bir sorum olacak. Nette gördüm rat zapper diye elektrikli fare kapanları var, 4 adet AA pil ile çalışıyor, fareyi öldürecek kadar elektriği AA pil ile nasıl sağlıyorlar, bunu yapmayı düşünüyorumda ama bir bilgim yok, sizden yardım alayım dedim. Şimdiden teşekkürler.

Muhtemelen önce kondansatör şarj edilip, sonra bu kondansatör canlı üzerinden deşarj ediliyor.

veterinerlerin şok cihazları var onlarda pilli bulabilirsen incele derim 600 kilo bir ineği resmen hoplatıyo fareyede bir güzellik yapar bence önemli olan zaten sistem

Youtubede bir vidyo buldum adam kodak kullan at makinenin kondansatöründen şok cihazı yapıyor detaylı bir şekilde anlatmış, ama kafama takılan ordaki devreyi 3 saniye açıp kapatıyor kondansatör şarj oluyor, bu kondansatörün şarjı ne kadar gider sonuçta ben onu gece boyu dışarda bırakacağım.

linki değilde ismini verebilirim, how to make a mini tazer

kondansatörün sarjı devre açıkken herzaman doludur deşarj için farenin gelmesi yeterli, fare gelmezse devrede led varsa o pilleri bitirene kadar kondansatör dolu olacaktır, Fakat fotograf makinalarındaki kondansatörler genelde 140mf 250v civarında dır fakat devreden geçen akım düşük olduğundan fareyi öldürmez ama sersemletir,

Bir tanesini yakaladım ama sanırım hala bir tane var. Basit bir yöntemle, bir pvc boruyu ağırlık merkezinden astım bir ağzını kapattım yem koydum fare ağırlık merkezini geçince boru dik konuma geliyor ve çıkamıyor, fareyi ormana saldım. Ama hala kendi rat zapperimi yapmak istiyorum, ordaki kondanstarü çıkarsam daha güçlüsünü taksam olurmu?

Güzel yöntem Kırk yıl düşünsem aklıma gelmez. Kapan, zehir filan uğraşırdım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…