Yardım tavsiyesi istiyorum

Evet çok güzel bir örnek teşekkürler, ancak Türkiye piyasasında ELEKTROLOY 40/60 diye bir lehim markası yok, hiçbir alışveriş sitesinde bulamadım
Eyvallah abim sağol verdiğin bilgiler için, ben zaten daha çok marka önerisi istemiştim, bu da yetti.
Allah razı olsun abim

Havyan yapacağın iş için uygun değil bence havya istasyonu kullanmalısın ya da kalın kabloyu önce havya ile ısıtıp lehim yapmalısın lehimin donamamamsı içinde havyanın ucunun temiz olması lazım pasta ile olmuyor önce güzelce lehime deydir etrafı lehimle kaplasın sonra lehim süngeri metal olanlardan onlara sürtüp batırıp vs. temizle pastada kullan tabii bu şekilde sağlıklı olacağını düşüünyorum

Kullandığım havya SUNLİNE 852d+ havya istasyonunun havyası, uç olarak da bakır uç kullanıyorum,
Kalın kabloları lehimlerken bazen kablonun izolasyonu bile yanıyor, ama yine kalın kablolarda matlaşıp soğuk lehim oluyor ,pinax'ın sözde 60/40 lehim telini kullanıyorum,
Bizim arkadaşta bugün soldex denedim kalın kablolarda da gayet güzel lehim oluyor, pinax'ın lehimi çok berbat,
Soldex için internetten baktım soldex çok pahalı, hobi olarak bu işi yapan için yüksek maliyet,

200 gr lehim ortalama 180-200 lira bandında. Yerli olarak kurtel de var. Bir karton sigaradan daha ucuz. Havaya uflenip giden paranın yanında bence bedava bile sayılır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…