yardım

vosbis

Üye
merhaba arkadaşlar
RG3-12C Röle kullanıyorum.
trafomuz 630 kVa .9 kademe kondansatörüm var.
C-01: 15KVAR
C-02:10KVAR
C-03: 10KVAR
C-04:10KVAR
C05:10KVAR
C-06:10KVAR
C-07:2KVAR
C-08:2 KVAR
C-09:2KVAR
Röleye otomatiğe alıp kondansatör değerlerini hesaplattığımda sadece 1 sn için bağlantı hatası ve alarm ledi yanıp sönüyor.
bağlantılarımı kontrol ettim. sorun gözükmüyor.
ama endüktifimi bir türlü düşüremiyorum.
lütfen bana yardım edin.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Akım trafo faz uçlarının doğru olduğundan ve rolede doğru trafonun doğru faza baglandigindan emin misin

630 kva trafo için ( yükünde çalışıyor ise ) 65-70 kvar kondansatör azdır.Trafo yükünüzü ve rölenin göstermiş olduğu değerlerden yararlanarak,sisteminizi tekrar gözden geçirmenizde yarar var.

Kondansatörlerin değişmesi gerek o zaman öylemi.Bunun hesabını nasıl yapacağız bir örnekle açıklarmısınız

ilk kademe kondansatör veya kontaktörünüz arızalıdır. Kontaktör kontaklarından biri geçirmiyor ( kondansatörü iki fazlı görüyor ) veya kontaktör sağlam ise kondansatör arızalıdır.

Çözüm için 1. ile 2. kademenin röle çıkışlarını yerlerini değiştirin.

Bizim işletmedeki panoda da aktif C1 ledi yanıp sönüyor normal mi bu ?

Forum istatistikleri

Konular
129,059
Kullanıcılar
451,331
Son üye
doby17

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri