Yer altına gömülen pompa çalışır mı?

Üstat 12 voltla çalışan videodaki kot farkına su basabilecek motor önerileriniz varsa alabilirim... Ben bundan başka çözüm bulamadım...
12 volt kullanma ihtiyacınız niye var . Bir fazlı kendinden emişli bir jet pompa ya da dalgıç pompa bağlasanız olmuyor mu ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
12 volt kullanma ihtiyacınız niye var . Bir fazlı kendinden emişli bir jet pompa ya da dalgıç pompa bağlasanız olmuyor mu ?
175 WP bir adet panelim var ve invertersız iş yapıyorum aslında inverter da var ama sürekli çalıştırmak istemiyorum aküyü daha kısa sürede boşaltıyor gibi geliyor inverter sistemi olunca. O yüzden 12 volt ile işlem düşünüyorum

o motorların sıvı koruması yok toprak altında çalışmaz çalışır bir süre sonra yanar ama paslanma Alfa Romeo'ları bile kıskandıran hızda olabilir.

Toprak altında illaki daha hızlı paslanacaktir. İsi konusu emi değilim yüzeyde olduğundan daha hızlı ısınır. Toprak altına koymaktansa dış alanda kutulasaniz?
Maalesef çalınma tehlikesi var zaten 1 kere hırsız girdi konteynera... Adam konteynerın tavanındaki ampülü sökmüş o derece

kapıda biri beklemezse terk edilmiş yapı diye girerler hiç temizlik yapmazsan oluyor...

Maalesef öyle artık konteyner var ama içine hiçbir şey koyamıyorum malzemeleri sağa sola saklamakla/gömmekle geçiyor günüm...

Yani pompayı dış alanda sactan bir pano ile koyayım desem komple sacıyla keser götürürler dediler. Yani kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde bahçem. Hırsız girmeden önce içeride kamera da vardı kayıt cihazı ile birlikte götürünce hiç işe yaramadı. Şimdi buluta kayıt ettiriyorum. Pompaya bakan yere bir kamera daha koysam olacak ama bunlar hep maaliyet işte
kapıda biri beklemezse terk edilmiş yapı diye girerler hiç temizlik yapmazsan oluyor...
Hocam 400 m2 hobi bahçesi zaten içinde konteyner var kapıda biri bekletme durumum maalesef yok oranın bana getirisi ne ki zaten

Dikkat edin üstadım. Canınıza dahi kast edebilirler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…