Yetersiz elektrik

amperler hakikatten havada uçmuş napıyorsunuz siz farkındamısınız..? teknik bilgi sahibi birinin "yok şunu tak"," yok bunu tak"...demesi. 63A ne ya oldu olucak tmş tak deseydiniz .

1,2 hafta önce konunun birisinde " eli tornavida pense tutan elektrikci oldu" dediğimi çok gören insanlar vardı..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
en sağlıklısı yektili bir elektrikçi çağırman onun yapmasını sağlaman yanlış yaptığın işlem sonucu evde bu nedenle yangın çıkarsa gigorta şirketi zararı ödeme yapmaz...

Bazılarının felsefesine(!), bilgisine(!) bayılıyorum!.
Bir sorun oldu mu ne var ne yok hepsini sök, çöpe at. Yenisini yap.

Az daha ileri gidilip "binayı yıktırıp yeniden yaptır" denir mi acaba.

daha ben 95 senesinde elektrikçide çalışırken prizlere 2.5 luk kablo çekiliyordu dairelerede 5 sigorta konuyordu yanlış hatırlamıyorsam ama gözüktüğü gibi aydınlatmalar 10 a mutfak prizlere 16 a tek sigorta banyo tek sigorta düz prizler tek sigortaydı bina beslemeside 25 yapılıyordu yanlış varsa arkadaslar duzeltir yani o sigortalardaki kablolarınız linye kablosu priz hatları 16-20 amperle değişebilir diye dusunuyorum gelişen teknoloji ile tüketim arttığı için değişimde gerekiyor ama tabii bu işi tecrubeli biri yapıp gerekiyorsa hatları ayırması en mantıklısı bence kolay gelsin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…