Zamanlı Led Kontrol

navti

Üye
Daha önce forumda konu açtım ama cevap gelmemişti...Ben basit zamanlamalı bir röle kontrol devresi yapmak istiyorum ancak 555 vb. olmuyor çünkü zaman biraz uzun...
Röle 15 dakika aktif 1 dakika kadar pasif olacak sonra başa dönecek bunu sonsuz döngü içinde tamamlayacak...Pic 16f628a ile yapacağım dahili osilatorü var ama şaşırma payı oluyor o nedenle harici osilatörle yapmak istiyorum...Sürenin saşmaması lazım...Az miktarda assembly bilgim var farklı dillerde olabilir yardımcı olursanız sevinirim...

illa röleli olmıcaksa burdan haber ver sana pm atayım hex dosyasını fln herşeyini atarım çizim fln

Yazilim icin ccs de bir ds1302 de kullanip daha kesin sekilde saat alip ayarlayabilirsin ccs icin iki degisken tanimla rtc init fonksiyonu ile saati hazirla rtc get time (saat,dakika) ile saat bilgisi alinir if dakika ==15 output low pin x else output high pinx ile sonsuz dongu yaratirsin ds1302 icin kullanacagin kristaline dikkat et 32.768 olmasi lazim

Sent from my GT-I9300 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

lojik olarak yapabılırsın 4060 entegresı yanına herhangı bır iki gırışlı ve kapısı veya vedeğıl kapısıyla 4060 entegresının bacaklarından osilatorun zamanlamasına gore istedığın zamanı alabılırsın

Forum istatistikleri

Konular
128,911
Kullanıcılar
451,065
Son üye
ümit karasu

Yeni konular

Geri